Hlavní navigace

Na Galaxii sport začíná nová tenisová sezona

[Tisková zpráva] Galaxie sport v roce 2007 pokračuje ve vysílání prestižní série ATP Masters a navazuje tak na úspěšné vysílání tenisových turnajů v minulosti. I v letošním roce divákům nabídneme přímé přenosy ze všech turnajů ATP Masters včetně závěrečného turnaje roku tzv.Turnaje mistrů. Do této série spadají turnaje v Indian Wells, Miami, Monte-Carlu, Římě, Hamburku, v Montrealu, v Cincinnati, v Madridu a v Paříži. Tenisová sezona vyvrcholí již zmiňovaným Turnajem mistrů, který se uskuteční opět v čínské Šanghaji.

Sdílet

V Hradci Králové 8. března 2007 – Série devíti prestižních turnajů ATP Masters, dříve známa pod názvy Mercedes-Benz Super 9 či Tennis Masters Series, vznikla v roce 1990. Všech devět turnajů existovalo ještě před vznikem této série a v roce 1990 byly vybrány jako nejprestižnější na okruhu ATP a staly se tak součástí série ATP Masters. V loňském roce si nejvíce titulů z této série odnesl tenisový král současnosti Roger Federer. Švýcar vyhrál celkem čtyři turnaje série ATP Masters a závěrečný Turnaj Mistrů, který i letos zakončí tenisovou sezonu na Galaxii sport.

Začínáme v Kalifornii v Indian Wells
Prestižní sérii ATP Masters a tenisovou sezonu na Galaxii sport již tradičně zahájí Pacific Life Open, který se v kalifornském Indian Wells koná od 7. – 18. března. Titul bude obhajovat světová jednička Roger Federer, který zde neprohrál od roku 2004 a toto vítězství by pro švýcarského tenistu znamenalo již čtvrté v řadě. Neměli by však chybět ani zbylí borci ze světové desítky, zejména druhý nasazený Rafael Nadal, miláček domácího publika a zároveň třetí nasazený Andy Roddick a čtvrtý nasazený ruský tenista Nikolay Davydenko. Hodně se také mluví o vítězi z let 2002 – 2003 Lleytonu Hewittovi, který minulý týden vyhrál turnaj v Las Vegas. Z českých a slovenských tenistů se do hlavní soutěže zatím kvalifikovali Radek Štěpánek, Tomáš Berdych, Jan Hájek, Jan Hernych a Dominik Hrbatý. O další místa v hlavní soutěži se tenisté poperou v kvalifikaci, která se hraje od středy 7. března. První kola začnou v pátek 9. března a finále je naplánováno na neděli 18. března.

Přímé přenosy vybraných zápasů 1. kola začínají na Galaxii sport již tuto sobotu 11. března od 22:05 hodin našeho času.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).