Hlavní navigace

Na internet přichází web s databází veřejných zakázek z České republiky, Slovenska a celé Evropské u

[Tisková zpráva]

Sdílet

Na internet přichází web s databází veřejných zakázek z České republiky, Slovenska a celé Evropské unie

Praha, 13. 5. 2004 – Na adrese http://Verejna-soutez.cz se veřejnosti představuje nová služba poskytující databázi veřejných zakázek s více než 20.000 aktuálními záznamy z České republiky, Slovenska a Evropské unie. Jedná se o společný projekt společnosti Tender Service a divizí vydavatelství Economia – Economia OnLine a Obchodního věstníku.

Portál Verejna-soutez.cz umožňuje českým firmám snadno a efektivně vyhledávat v nepřeberném množství místních i zahraničních veřejných zakázek, a tak i na relevantní zakázky včas reagovat.

„S touto novou službou dostávají české společnosti nástroj šetřící čas a peníze při zjišťování informací o veřejných zakázkách,“ říká Ivo Stapf, zakladatel portálu Verejna-soutez.cz. „Naše řešení vidíme jako krok k trhům Evropské unie.“

Verejna-soutez.cz nabízí předplatné na míru, a to jak pro malé, tak velké společnosti. Již za základní poplatek si lze nadefinovat pomocí vyhledávacího profilu předmět zájmu a místo plnění veřejné zakázky. Výsledky jsou poté doručovány denně na předem zadanou e-mailovou adresu. Zároveň uživatel může vyhledávat online ve veřejných soutěžích na webu.

„Zákazníci mají možnost seznámit se zdarma ve dvacetidenním testovacím režimu s funkcionalitou produktu a ověřit si, zda vyhovuje jejich představám. Naši pracovníci ochotně poradí a pomůžou nastavit výběr veřejných zakázek na míru každému zájemci,“ dodává Petr Kello, výkonný ředitel služby Verejna-soutez.cz.

Nový servis je výsledkem spolupráce společnosti Tender Service, s. r. o., jejíž zakladatel má více než roční zkušenost s distribucí těchto informací v Rakousku, internetové divize vydavatelství Economia, a. s., Economia OnLine, a redakce Obchodního věstníku.

„Spolupráce s Tender Service je pro Economia OnLine příležitostí, jak rozšířit svoji participaci na poskytování informací pro podnikatelskou sféru,“ říká Petr Štěpánek, ředitel Economia OnLine. „Fakt, že aplikace Verejna-soutez.cz byla spuštěna ve dnech vstupu České republiky do EU, není náhoda. Víme, že význam informací tohoto typu se integrací do EU násobí. To mimo jiné přispívá i ke kultivaci podnikatelského prostředí u nás.“

Leona Daňková
Marketing a PR manager
Economia, a. s.
Divize Economia OnLine
Ovenecká 9, 170 00 Praha 7
tel. +420 233 074 122, fax +420 233 074 190