Hlavní navigace

Na internetu byl v červenci největší zájem o vše kolem dovolené a cestování

[Tisková zpráva]

Sdílet

Na internetu byl v červenci největší zájem o vše kolem dovolené a cestování

Praha, 3. 8. 2004 – Aktuálně zveřejněné statistiky nejvyhledávanějších slov vyhledávače Centrum.cz za měsíc červenec ukazují na enormní využívání internetu pro hledání a vyřizování všeho kolem dovolené a cestování. Zájem naopak poklesl o brigády – červnové nejhledanější slovo se do TOP 20 za červenec vůbec nedostalo.

Každý měsíc přináší vyhledávač Centrum.cz statistiku nejhledanějších slov na českém internetu, která ukazuje zájmy uživatelů internetu. V červencových statistikách jednoznačně vedou oblasti dovolená a cestování – mezi dvaceti nejhledanějšími slovy jich právě k těmto tématům patří sedm.

„Statistiky vyhledávače se pomalu ale jistě stávají jasným ukazatelem zájmů občanů o různá témata. Zájem o dovolenou v létě samozřejmě nikoho nepřekvapí, ale již daleko větší hodnotu přináší informace o požadovaných destinacích a způsobech cestování. V letošním červenci byl velký zájem o last minute zájezdy a Chorvatsko jako destinaci. Z růstu hledání slov typu Ubytování či Jízdní řády můžeme dedukovat rostoucí zájem o individuální cestování.“ Komentuje červencové statistiky hledání Oldřich Bajer z vyhledávače Centrum.cz.

Vůbec poprvé zveřejňuje vyhledávač Centrum.cz i pořadí nejhledanějších slov slovenského internetu. Na Slovensku totiž provozuje stejnojmenný vyhledávač Centrum.sk. Na prvním místě je slovo Práca, zajímavostí, oproti českému internetu, je větší zájem o internetové mapy a SMS.

TOP 20 českého internetu – červenec 2004
1. Hry
2. Práce
3. Praha
4. Ubytování
5. dovolená
6. chorvatsko
7. Last minute
8. Sex
9. seznamka
10. Úřad
11. jízdní řády
12. hotel
13. počasí
14. mp3
15. Zdarma
16. Mapy
17. Porno
18. Brno
19. Nábytek
20. Index

TOP 10 slovenského internetu – júl 2004
1. práca
2. mapa
3. bratislava
4. brigády
5. SMS
6. sex
7. festivaly
8. letne tábory
9. slovnik
10. hotel

Žebříček nejhledanějších států – destinací pro dovolenou
1. Chorvatsko
2. Slovensko
3. Bulharsko
4. Egypt
5. Itálie
6. Řecko
7. Francie
8. Španělsko
9. Rumunsko
10. Turecko
11. Malta
12. Tunisko

Kontakt:

Oldřich Bajer, jednatel Centrum.cz
Mobil: 737 213 503
E-mail:olda.bajer@net­centrum.cz

Centrum.cz (www.centrum.cz) je dynamicky rostoucí internetový portál, který je vůdcem trhu v oblasti poskytovaných služeb a využívání vlastních špičkových technologií. Podle času stráveného na stránkách je jedničkou mezi českými portály.

Centrum.cz nabízí svým uživatelům vše, co mohou na internetu potřebovat, od pokročilého vyhledávání, bezpečného a kvalitního e-mailu, největšího chatu v ČR, možnosti vytváření vlastních webových prezentací až po velké množství aktuálních informací a služeb, jako jsou zpravodajství, finance, reality, auto, zábava, žena, slovníky atd.

Od září 2000 funguje slovenská verze portálu Centrum.sk. Majiteli portálu Centrum.cz jsou Ondřej Tomek a Oldřich Bajer a společnosti Intel Capital a Baring Communications Equity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).