Hlavní navigace

Na Invexu se bude diskutovat o ERP systémech

[Tisková zpráva] Brno, 1. října 2008 – Podnikový informační systém je klíčovým nástrojem prakticky každé firmy a organizace bez ohledu na její zaměření a oblast působení. Schopnost efektivně využít potenciál informačního systému dnes nesporně patří mezi významné faktory konkurenceschopnosti. Právě na otázky využití ERP systémů v podnikové praxi se proto letos zaměří program konference Invex ERP Fórum.

Sdílet

Součástí veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex je opět odborná konference Invex ERP Fórum zaměřená na aktuální trendy a inovativní řešení z oblasti podnikových informačních systémů. Druhý ročník konference Invex ERP Fórum 2008, která proběhne přímo v centru dění v pavilonu V, je zaměřen především na praktické otázky využití potenciálu ERP systémů pro zvýšení efektivity obchodních a výrobních procesů různých typů firem.

Konference Invex ERP Fórum nabízí bohatý a zajímavý program díky účasti řady významných dodavatelů podnikových informačních systémů. Návštěvníci konference se tak mohou těšit na vystoupení odborníků z firem ABRA Software, CCV Informační systémy, DC Concept, ALTEC a KARAT Software. Nepůjde ale jen o monotematické prezentace. Na Invexu se bude o ERP systémech především diskutovat a velký prostor bude věnován reálným projektům a zkušenostem z praxe.

Program konference bude letos rozdělený do prvních dvou veletržních dnů. Pondělní program bude věnován zejména otázkám uplatnění ERP systémů v prostředí obchodních a distribučních firem. Speciálním tématem prvního dne bude problematika elektronické výměny informací (EDI). Problémy spojené s integrací EDI a podnikového informačního systému patří mezi aktuální výzvy pro řadu českých podniků a organizací. Rovněž diskuse o podpoře přechodu na měnu euro v podnikovém informačním systému bude jistě zajímavá nejen pro návštěvníky ze Slovenska, kde je zavedení měny euro doslova za dveřmi. Návštěvníci z českých podniků jistě využijí příležitost čerpat z praktických zkušeností se zajištěním plynulého přechodu na novou měnu. Úterní program konference Invex ERP Fórum bude více zohledňovat specifika výrobních podniků. Zvýrazněným tématem druhého dne bude řízení logistických procesů a speciálním bodem programu je prezentace Centra pro výzkum informačních systémů (CVIS), které zde poprvé veřejně představí výsledky aktuálního průzkumu trhu ERP systémů v ČR.

Společnost ABRA Software bude na konferenci prezentovat několik praktických zkušeností svých zákazníků s užíváním informačního systému ABRA Gx. Představí rovněž svůj propracovaný systém poprodejní péče o klienty. A podobně jako v minulých letech představí i letos ABRA Software na Invexu několik novinek a vylepšení v řadě informačních systémů ABRA Gx. Jednou z nich bude mimo jiné modul Gastro výroba a Restaurační prodej.

Návštěvníci veletrhu budou mít v rámci Invex ERP Fóra také příležitost poprvé shlédnout novinky podnikového informačního systému Microsoft Dynamics NAV 5.0. Ten zde bude představen v návaznosti na vlastní řešení společnosti CCV, produkt Řízený sklad, který je specializovaným nadstavbovým řešením pro řízení skladů na platformě Dynamics NAV.

Společnost DC Concept na konferenci jistě poodhalí alespoň některé z avizovaných inovací a změn v nové verzi svého informačního systému QI, kterou právě nyní uvádí na trh. Návštěvníkům z firem, které realizují nebo plánují spustit internetový prodej, by neměla uniknout prezentace unikátního modulu QI Shop. Ten představuje příklad bezešvé integrace e-shopu do podnikového informačního systému. Díky důslednému rozdělení funkcí mezi e-shop a podnikový informační systém je QI Shop pro správce i uživatele mimořádně jednoduchý.

Jiné rozšíření základní funkčnosti informačního systému QI představí partner DC Conceptu, společnost OR-Next. Jde o nový docházkový systém, který je plně zakomponován do informačního systému, a umí tedy velmi komfortně využívat veškerých potřebných dat z ostatních aplikací QI. Stejně jednoduše mohou naopak stávající aplikace QI pracovat s daty docházkového systému.

Podrobný program konference Invex ERP Fórum 2008 naleznete na adrese: http://www.sys­temonline.cz/erp-forum/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).