Hlavní navigace

NA JADRANU VYSÍLÁME ČESKY

[Tisková zpráva] Český rozhlas 1 – Radiožurnál cestuje s českými turisty do Chorvatska. V sobotu 28. června začíná tradiční vysílání pro české turisty na pobřeží Jadranu.

Sdílet

„Do Chorvatska každý rok cestuje na dovolenou kolem 800 tisíc českých turistů, proto jsme rádi, že jim můžeme denně poskytnout základní zpravodajský souhrn dne,“ říká vedoucí projektu Martin Šulc.

Vysílání pro české turisty je možné naladit téměř po celém 1777 kilometrů dlouhém pobřeží Chorvatska na frekvencích Radia Split, Radia Dubrovnik a Radia Rijeka, denně od 18:05 do 18:20 hod. Kromě zpravodajství o událostech v Česku i v zahraničí, uslyší posluchači také zajímavosti, tipy na výlety, rozhovory, zprávy o počasí, aktuální reportáže, dopravní informace. Redaktory Radiožurnálu je možné kontaktovat prostřednictvím SMS na české číslo +420 605 220 5­55. Na toto číslo posluchači také zasílají svá písničková přání.

„Na základě spolupráce mezi Českým rozhlasem a Chorvatským rozhlasem a televizí, jsou ale služby, které poskytujeme českým turistům, mnohem širší. Na celostátním chorvatském rozhlasovém programu HR2 jsou denně v 21:00 hod. a o víkendech také ve 14:00 hod. přenášeny zprávy přímo ze studia Radiožurnálu v Praze,“ dodává Šulc. V provozu jsou také adresy www.radiozurnal­.cz/chorvatsko a www.rozhlas.cz/chor­vatsko, na kterých jsou základní informace o vysílání a postupně zde budou přibývat obecné informace o Chorvatsku, rady pro cestu na dovolenou i zpravodajství přímo z místa.

V cestování do Chorvatska došlo od letošní sezóny k mnoha změnám, které byly na jaře široce medializovány, jde například o cestování dětí, možnost dovozu masných výrobků nebo nový chorvatský silniční zákon. Radiožurnál proto připravil na neděli 29. 6. od 9:00 do 10:00 hod. speciální vysílání, které by mělo poradit všem, kteří se chystají na dovolenou k Jadranu. Autorem je Jaroslav Skalický, který letos získal chorvatskou cenu „Zlata penkala“, v kategorii televizních a rozhlasových pořadů o turistice u Jadranského moře. Přímo z Chorvatska potom do vysílání vstoupí s vlastními aktuálními postřehy redaktorka Blanka Číhalová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).