Hlavní navigace

Na konferenci 3IN se volila Miss Czech POINT

[Tisková zpráva] Exnáměstek ministra vnitra Zajíček se na konferenci rozloučil v emotivním projevu a přebral symbolické ocenění Zlatý eGON za přínos k elektronizaci státní správy

Sdílet

(Brno, 7. 10. 2009) – V Brně se v pondělí v rámci konference 3IN e-governmentu zaměřené na elektronizaci veřejné správy uskutečnil slavnostní galavečer, který byl pojat jako poděkování všem, kdo svou každodenní činností uvádějí ideu e-governmentu v praktický život. Zlatý hřeb galavečera tvořila volba Miss Czech POINT a předávání Zlatých eGONů nejlepším pracovištím Czech POINT. Proběhlo i vyhlášení nového ročníku soutěže IT projekt roku. Nad galavečerem i celou konferencí přebral záštitu ministr vnitra Pecina, mezi hosty ale nechyběl ani jeho předchůdce Ivan Langer a exnáměstek Zdeněk Zajíček, který nedávno na ministerstvu vnitra skončil.

Titul Miss Czech POINT 2009 a korunku pro královnu získala Kateřina Novotná z Magistrátu města České Budějovice. Zároveň si odnesla poukázku na hlavní cenu: plazmovou televizi a rok připojení O2 TV.

První vicemiss se stala Lenka Hubertová z Městského úřadu v Hlučíně, titul druhé vicemiss si odnesla Petra Ferfecká z Obecního úřadu Baška. V porotě zasedli brněnský primátor Roman Onderka, Jindřich Kolář z Ministerstva vnitra, Zdeněk Dutý ze společnosti Telefónica O2, Petr Stiegler z České pošty a exministr Karel Březina.

Zlatého eGONA pro nejproduktivnější pracoviště Czech POINT získal Magistrát města Liberec, stejnou cenu za nejdynamičtější pracoviště Czech POINT město Hlučín a Zlatého eGONA za nejefektivnější Czech POINT dostala Městská část Praha 11.

Posledního Zlatého eGONa převzal exnáměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček jako poděkování za svůj dlouhodobý přínos k rozvoji elektronizace veřejné správy. Zajíček ve svém projevu emotivně děkoval spolupracovníkům z ministerstva, kteří mu e-government pomáhali nastartovat. Přirovnal svou situaci k prezidentu Kennedymu, který vyslal astronauty na Měsíc, ale vítal je už někdo jiný. Stejně tak ostrý start datových schránek proběhne již bez Zajíčka.