Hlavní navigace

Diváci na Liberecku a v Královéhradeckém kraji již brzy získají možnost sledovat celodenní vysílání regionální televize GENUS

[Tisková zpráva] Praha, 11. ledna 2012 – Společnost Czech Digital Group, a.s. (CDG), provozovatel třetího zemského digitálního multiplexu (MUX 3), uzavřela v lednu 2012 smlouvu o šíření zemského digitálního televizního vysílání (DVB-T) v oblasti Libereckého a Královehradeckého kraje se společností GENUS TV, a.s., provozovatelem regionální televizní stanice GENUS PLUS. Nový celodenní regionální program tak ve zmíněných krajích od února 2012 doplní celoplošné vysílání televizní stanice Prima LOVE, rozhlasové stanice Proglas, středočeské regionální TV Metropol, které již v MUX 3 vysílají, a nově i západočeské regionální TV ZAK, která své vysílání zahájí 15. ledna 2012.

Sdílet

Vstup do třetího multiplexu umožní GENUS TV a.s. rozšířit svůj stávající časově omezený program vysílaný pouze v čase od 17:40 do 18:00 hodin v rámci stanice Prima na čtyřiadvaceti­hodinový program s názvem GENUS PLUS, který bude šířen z vysílačů Ještěd a Černá hora. Nový program bude dostupný divákům nejen v kraji Libereckém, ale i v krajích Královéhradeckém a částečně i Středočeském, v regionech měst Mladá Boleslav, Nymburk, Poděbrady a Kolín. Program televize Genus bude mít možnost sledovat 15,3 % obyvatel České republiky, což představuje více než 1,5 mil. diváků.

„Jsme velmi potěšeni vstupem nového televizního kanálu do třetího DVB-T multiplexu. Rozšíření programové nabídky MUX 3 potvrzuje vedoucí pozici zemského digitálního vysílání pro šíření TV programů a je velmi dobrou zprávou pro vývoj celého, dnes již plně liberalizovaného, televizního trhu v ČR,“ říká Kamil Levinský, člen představenstva společnosti CDG.

„Těší nás navázání spolupráce s CDG, protože vysílání na 60. kanále v MUXu 3 nám zajišťuje vysoké pokrytí kvalitním televizním signálem nejen v Libereckém a Královéhradeckém kraji. Vysílání je tak dostupné pro velký počet televizních diváků,“ uvádí Alena Roubalová, předsedkyně představenstva a ředitelka GENUS TV a.s..

„Naši diváci se mohou těšit na zpravodajství, publicistiku, lifestylové magazíny, kontaktní pořady a další formáty, pro jejichž odvysílání jsme dosud neměli dostatek prostoru. Budeme se zaměřovat i na takové informace, které divák na žádné jiné televizi nenajde. Součástí programu bude průběžně aktualizovaný zpravodajský servis. V tradičním čase 17.40 hodin pak odvysíláme hlavní zpravodajskou relaci se zažitým názvem MINUTY REGIONU. Do vysílání se dostanou i celé záznamy akcí, aby si divák udělal vlastní představu a nebyl odkázán pouze na žurnalistickou zkratku,“ doplňuje Alena Roubalová.

Ke vstupu nové regionální televize do třetího multiplexu přispěly i změny v produktové nabídce společnosti CDG, především nový regionální koncept, který je pro regionální TV stanice atraktivní.

Nové produktové portfolio lépe odráží situaci na trhu a umožňuje vysílání za výhodných podmínek také menším subjektům, pro které bylo dříve pozemní vysílání finančně náročné. První stanicí, která začala svůj regionální program šířit v pozemním vysílání je TV Metropol, jejíž vysílání bylo zahájeno v Praze a Středočeském kraji v srpnu 2011. Další, kdo se k 15. lednu 2012 připojí k regionálnímu vysílání ve třetím multiplexu, je pak západočeská TV ZAK.

Televize Genus zahájila své vysílání v roce 1994. Až do konce loňského roku vysílala jako R1 GENUS v odpojovaném bloku na televizním kanále Prima. Pro tuto celoplošnou televizi společnost zůstala i nadále regionálním partnerem pro zpravodajství.

Nový program GENUS PLUS je zcela novou etapou v historii regionálního televizního vysílání na severovýchodě České republiky. Zpravodajsko – publicistický program informačního charakteru bude postupně doplňován o další programové prvky korespondující se zaměřením stanice.

Třetí multiplex šíří programy Prima LOVE, pražské televize Metropol, Rádio Proglas, od 15. ledna 2012 i TV ZAK a od 1. února 2012 GENUS TV.

Více informací o kanálech a vysílačích, ze kterých je možné v jednotlivých regionech naladit MUX 3, se dozvíte na speciálních informačních webových stránkách Českých Radiokomunikací www.digistranky.cz