Hlavní navigace

Na největší lodi světa budou rodiče sledovat přes telefon pohyb dětí

[Tisková zpráva] Technologie Cisco pomáhají nastavit nový standard námořní přepravy

Sdílet

Praha, 13. ledna 2010 – Výletní loď Oasis of the Seas, která v prosinci loňského roku poprvé vyplula na oficiální cestu, je nejen největší na světě, ale díky vybavení od společnosti Cisco i technologicky nejvyspělejší. Od letošního roku bude například cestujícím k dispozici bezdrátový telefon Cisco, díky kterému budou moci monitorovat pohyb svých dětí. V současné době již mohou cestující například využívat interaktivní digitální obrazovky nebo přenosné terminály k objednávání služeb.

„Vyspělé technologie, které jsou na lodi Oasis of the Seas k dispozici, pomáhají přetvářet způsob, jakým obvykle komunikuje posádka s pasažéry. Technologie Cisco pomáhají lodi Oasis of the Seas nastavit do budoucna nový standard pro pravidelnou námořní přepravu,“ říká George O'Meara, vicepresident divize Cisco Services ve společnosti Cisco.

Nově si pasažéři budou moci vypůjčit bezdrátový telefon od společnosti Cisco, který jim umožňuje posílat zprávy či volat ostatním spolucestujícím nebo sledovat denní přehled akcí. Pokud zároveň zaregistrují své dětí do některého vzdělávacího či zábavního programu, jenž je v nabídce služeb, budou moci na svých telefonech sledovat, kde se jejich potomek přesně nachází.

Na palubě největší lodi světa Oasis of the Seas mají již dnes cestující možnost si vyzkoušet, jak fungují nejnovější technologie v praxi. K zpříjemnění pobytu na lodi cestujícím slouží například i 300 interak­tivních digitálních obrazovek Cisco, které jim pomáhají si pohodlně naplánovat program. Obrazovky jsou rozmístěny po celé lodi a hosté tak mají možnost zjistit jídelní menu restaurací, shlédnout video o lázeňských procedurách či prostudovat program kina a divadla.

K dalším službám usnadňující pobyt patří přenosné terminály, které má u sebe téměř každý člen posádky, a které umožňují hostům platit za služby kdekoli na lodi. Tato zařízení jsou také schopna přijmout od cestujících předplacené poukázky na různé aktivity, jako je lezení po horolezecké stěně či lední bruslení.

Oasis of the Seas je největší výletní loď na světě. Váží přes 225 tisíc tun a cestujícím je dispozici 16 palub a 2700 dvoulůžkových kajut. Loď je rozdělena na sedm tématických částí, jako je například Central Park, Královská promenáda, plavecká a sportovní zóna, mořské lázně nebo fitness centrum. Loď kotví v domovském přístavu Everglades na Floridě.