Hlavní navigace

Na Nově začalo Léto 007

[Tisková zpráva] O právě uplynulém víkendu se televize Nova převlékla do letního hávu a úspěšně odstartovala Léto 007. Nejúspěšnějším pořadem sobotního večera byla premiéra americké duchařské komedie Strašidelný dům. Z ostatních pořadů se po oba víkendové dny divákům nejvíce líbila nová zábavná vědomostní show Jsi chytřejší než páťák?

Sdílet

Praha 25. června 2007 – O právě uplynulém víkendu se televize Nova převlékla do letního hávu a úspěšně odstartovala Léto 007. Letní znělky s novou grafikou, plnou průzračných bublin a podmanivých melodií, slibují na závěr června a na celé prázdniny pohodový program plný hravosti a zábavy. A přesně taková byla i premiéra nové zábavné vědomostní show Jsi chytřejší než páťák?, jejíž první dva díly odvysílala TV Nova právě během uplynulého víkendu. Soutěžní pořad, v němž je možné vyhrát až jeden milión korun, pokud soutěžící správně zodpoví otázky převzaté z výukových materiálů pro 1. – 5. třídu základní školy, a který svým specifickým humorem okořenila moderátorská dvojice Michal Suchánek a Richard Genzer, se v průměru líbil 1 342 000 diváků starších 15 let. Podíl na sledovanosti v hlavní cílové skupině TV Nova, 15 – 54 let, činil v průměru za oba víkendové dny 46,33 %.

Nejúspěšnějším pořadem sobotního večera (23. 6.) se stala premiéra americké duchařské komedie o strašidelném domě na prodej, ďábelském komorníkovi a rodině, které víkend mezi strašidly pomůže vyřešit řadu rodinných potíží. Sledovalo ji 50,91 % všech diváků věkové kategorie 15 – 54, kteří v danou dobu trávili čas s televizní obrazovkou. Nadprůměrně se film líbil mladým ženám. V kategorii ženy 15 – 24 dosáhl podílu na sledovanosti celých 65,19 %.