Hlavní navigace

Na novém serveru Sunfire V20z s procesory AMD Opteron běží Solaris a Linux až o 45 procent rychleji

[Tisková zpráva]

Sdílet

Na novém serveru Sunfire V20z s procesory AMD Opteron běží Solaris a Linux až o 45 procent rychleji než na konkurenčních serverech

Blade platforma Sun Fire B1600 s novými servery Sun Fire B200× a softwarem N1 Grid Provisioning Server je až o 34 procent levnější než HP

San Francisco, USA (Kalifornie), 10. února 2004, Praha, 19. února 2004 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW) naplnila svůj příslib extrémního výkonu za atraktivní cenu uvedením nového serveru Sun Fire V20z s výkonnými procesory AMD Opteron. Server zároveň přináší všechny výhody řešení Sun Java Enterprise System v operačních systémech Solaris a Linux. Sun také oznámil nové inovace blade platformy Sun Fire B1600, dvouprocesorový x86 blade server Sun Fire B200× a nejnovější verzi řešení Sun N1 Grid Provisioning Server, které umožňuje zákazníkům snadno kombinovat a spravovat počítače blade s procesory x86 i UltraSPARC a s operačními systémy Solaris i Linux jako jediný soubor prostředků.

„V listopadu Sun oznámil alianci s AMD,“ řekl Neil Knox, výkonný viceprezident, Volume Systems Products, Sun Microsystems, Inc. „A teď už máme náskok proti plánu, když uvádíme první server z celé řady systémů s procesory AMD Opteron. Je to další důkaz naší strategie využívat ekonomickou výhodnost masově vyráběných čipů a přinášet zákazníkům mimořádný výkon za atraktivní cenu, navíc s výhodami řešení podnikové třídy Java Enterprise System pro Solaris a Linux.“

Sun a AMD přinášejí špičkovou odbornost v oblasti síťových počítačů

Vysoce výkonný server Sun Fire V20z se základní cenou 2 795 dolarů je vybaven dvěma 32/64bitovými procesory AMD Opteron a mohou na něm běžet operační systémy Solaris x86, Red Hat a SUSE Linux. SunFire V20z je levnější než servery IBM s procesory Opteron.

„Servery Sun s procesory AMD Opteron poskytují zákazníkům bezkonkurenční flexibilitu, možnost volby a plný výkon 32bitových i 64bitových čipů od globálního lídra na trhu podnikových systémů, jímž Sun je,“ řekl Dirk Meyer, senior viceprezident, Computation Products Group, AMD. „Množství softwarových aplikací, které jsou pro podniky k dispozici, výrazně vzrostlo. Prostřednictvím této aliance plánujeme vyvinout inovativní technologii, která umožní podnikovým zákazníkům pracovat lépe, rychleji a produktivněji a využívat finanční prostředky efektivněji než v minulosti.“

V rámci své aliance společnosti Sun a AMD spolupracují na optimalizaci výkonu operačního systému Solaris, technologické platformy Java a vývojových nástrojů pro systémy s procesory AMD Opteron. S řešeními Java Enterprise System a N1 Grid Engine v operačním systému Solaris pro procesor AMD Opteron mohou zákazníci využívat možnost hladkého škálování z jediného systému na celé výpočetní farmy. Sun a AMD mají také v úmyslu spolupracovat s linuxovou komunitou na definici a prosazení aplikačního binárního rozhraní (ABI) pro 64bitový UNIX-Linux, které přispěje k lepší interoperabilitě. Unixové a linuxové aplikace budou totiž schopny nativně běžet v jakémkoli operačním systému, který bude toto rozhraní ABI podporovat.

„Sun a Oracle společně dodávají vysoce výkonnou podnikovou platformu s procesory AMD Opteron,“ řekl Chuck Rozwat, výkonný viceprezident serverových technologií ve společnosti Oracle Corporation. „Nový server Sun Fire V20z s vysoce škálovatelnou a flexibilní databází Oracle poskytuje zákazníkům cenově výhodné 64bitové řešení pro provoz rozhodujících aplikací.“

Možnost kombinovat a spravovat různé systémy Sun

Sun dále zvyšuje flexibilitu své inovativní blade platformy Sun Fire B1600, která umožňuje kombinovat a spravovat různá zařízení typu blade. Společnost uvádí nový blade server Sun Fire B200× se dvěma procesory Intel Xeon a zdokonalené řešení N1 Grid Provisioning Server 3.1 Blades Edition. Sun je jediným velkým výrobcem, jehož blade platforma podporuje procesory UltraSPARC i x86, operační systémy Solaris i Linux a specializovaná síťová blade zařízení, která zajišťují provoz sítí a zabezpečení. Blade platforma Sunu plně osazená novými servery Sun Fire B200× je až o 34 procent levnější než podobně nakonfigurovaná blade platforma společnosti HP.

Blade server Sun Fire B200× je ideální pro provoz webových služeb, podnikové infrastruktury a počítačových farem. Nabízí zákazníkům skvělou možnost volby a flexibilitu, poskytuje nejlepší poměr ceny a výkonu a nejvyšší hustotu ve skříni o rozměrech 3U. Kromě nového serveru Sun Fire B200× oznamuje Sun zdokonalený software N1 Grid Provisioning Server 3.1 Blades Edition, který umožňuje zákazníkům spravovat fyzická zařízení, například jednotlivé počítače typu blade, jako soubor virtualizovaných prostředků. N1 Grid Provisioning Server 3.1 Blades Edition je dvakrát rychlejší než předchozí verze. Díky tomu, že zjednodušuje správu blade serverů a pomáhá dosahovat lepšího využití serverů, může zkrátit dobu implementace serverů z několika týdnů nebo dnů řádově na minuty. Kromě toho nová verze přináší podporu blade serverů s procesory x86 a zařízení Sun Fire B10n Content Load Balancing Blade.

Nové verze a snížení cen produktů Sun Fire a Netra

Sun také oznámil, že server Sun Fire V240 se bude nyní dodávat s procesory UltraSPARC IIIi 1,28 GHz, které poskytují až o 33 procent vyšší výkon. Ceny standardních konfigurací se dvěma procesory, 2 GB paměti a dvěma disky jsou sníženy o 18 procent v případě serveru Sun Fire V210 a o 15 procent v případě serveru Sun Fire V240. Dále v návaznosti na úspěch serveru Netra 240 DC, který byl uveden v prosinci 2003, představil Sun server Netra 240 AC, nejlevnější dvouprocesorový odolný server, který byl navržen pro náročné potřeby telekomunikačních operátorů a státní správy.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi – „The Network Is The ComputerTM“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na adrese http://sun.com.

###

Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Sun Fire, Solaris, Java, N1, Netra a The Network Is The Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích. Všechny ochranné známky SPARC jsou používány na základě licence a jsou ochrannými známkami společnosti SPARC International, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích. Produkty nesoucí ochrannou známku SPARC jsou založeny na architektuře vyvinuté společností Sun Microsystems, Inc. Unix je ochranná známka registrovaná ve Spojených státech a dalších zemích, která je exkluzivně licencována společností X/Open Company, Ltd.

Kontakt:
Petr Ryvola
Marketing Manager
Sun Microsystems Czech, s.r.o.
Tel: +420 233 009 509
e-mail: petr.ryvola@sun.com
http://www.sun.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).