Hlavní navigace

Na Prima COOL vpadnou Zmetci

[Tisková zpráva] Prima COOL začne o tomto víkendu vysílat vysoce oceňovaný seriál BBC Misfits pod názvem Misfits: Zmetci. Co se bude dít s partičkou mladých delikventů, kteří získají superschopnosti, uvidí diváci nejen pravidelně v neděli po 22.00 s českým dabingem, ale také následně v noční repríze dané epizody v původním znění s titulky! Navíc první dva díly seriálu odvysílá Prima COOL za sebou už v sobotu 25. 2. od 22.00 a po dobu sedmi dní po odvysílání každé epizody si ji budou moci diváci připomenout také ve videoarchivu na adrese www.iprima.cz. Naleznou zde obě verze epizody – s dabingem i s titulky.

Sdílet

Děj seriálu zavádí diváky mezi pětici mladých Londýňanů, kteří si odpykávají trest za drobné delikty veřejně prospěšnými pracemi. Výrostci čekali, že při natírání laviček na nábřeží zažijí jen pekelnou nudu. Zčistajasna se však nad městem přežene podivná bouře s kroupami a do všech uhodí blesk. Jaké je pak jejich překvapení, když zjistí, že získali superschopnosti. Drsná Kelly, která je v podmínce za rvačku, náhle slyší myšlenky lidí. Curtis býval sportovní hvězda a chtěl se účastnit londýnské olympiády, chytili ho ale za držení drog a noviny z něj udělaly odstrašující případ. Získá schopnost vrátit čas v momentě, kdy něčeho extrémně lituje. Veselá Alisha řídila v opilosti a najednou dokáže lidi, kteří se jí dotknou, přivést do stavu sexuálního šílenství. Tenhle dar je však spíše prokletí než požehnání. Plachý Simon zjistí, že když ho ostatní nevnímají, stane se neviditelným. Posledním ze skupinky je Nathan, notorický lhář, kterého matka vyhodila kvůli novému příteli z domu. Musí teď žít v komunitním centru. K jeho zlosti se nezdá, že by nějakou schopnost získal. Stále však doufá, že se ještě objeví.

Najednou je pro povedenou partičku sbírání odpadků nejmenší starostí. Nejsou totiž jediní, koho bouře ovlivnila. Třeba jejich kurátor Tony na ně zaútočí v jakési superzuřivosti a Kelly ho v sebeobraně zabije. Tělo zakopou a celou první sérii se snaží zahladit stopy. A jak bouřka zapůsobila na ostatní obyvatele Londýna?

Na rozdíl od klasických superhrdinů nevymění tihle Misfits normální oblečení za kápě a elasťáky. Místo toho zjistí, jak je život nepříjemný, když přijdete ke superschopnosti, po které netoužíte. Misfits jsou svéráznou britskou odpovědí na americké Hrdiny a oplývají černočerným humorem. Za zmínku stojí i působivý soundtrack.

První série seriálu získala televizní cenu BAFTA za nejlepší dramatický seriál. Exteriéry se natáčeli v jihovýchodním Londýně v blízkosti jezera Southmere ve čtvrti Thamesmead, mnoho interiérů pak v kampusu Brunel University. Pro propagaci první série byl využit virální marketing. Na Facebooku a Twitteru si postavy dopisovaly, a přidávaly tak k ději další materiál. Objevily se rovněž bonusové klipy, jež byly natočené přímo pro YouTube.

Hlavní postavy byly svěřeny mladým hercům, z nichž někteří mají na svém kontě už i nominaci a ocenění na významné ceny jako IFTA a BAFTA: Iwan Rheon (Simon Bellamy) – Branislav Holiček, Lauren Socha (Kelly Bailey) – Tereza Bebarová, Nathan Stewart-Jarret (Curtis Donovan) – Libor Bouček, Antonia Thomas (Alisha Bailey) – Kateřina Velebová, Robert Sheehan (Nathan Young) – Michal Holán a další.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).