Hlavní navigace

NA RADIU 1 PROBĚHNE DEN S THE CLASH

[Tisková zpráva] Kapela The Clash letos oslaví 29 let od nahrání své přelomové desky London Calling. Protože se nám nechce čekat na kulaté výročí, připravili jsme na Radiu 1 při této příležitosti speciální "Den s The Clash", který se uskuteční už zítra - ve středu 17. prosince od 6:00 do 20:00. Během tohoto dne si budeme The Clash připomínat - ať už rozhovory s lidmi, kteří mají k této skupině co říci nebo hraním jednotlivých skladeb samotných The Clash, ale i jejich předchůdců a následovníků. Od 19:00 pak uslyšíte album London Calling v pořadu CD Nonstop.

Sdílet

Rozhovor přislíbil Donn Letts, který byl DJem v punkových klubech a jedním z těch, kteří přivedli punkery k reggae. Natočil také důležité dokumenty Westway To The World nebo Punk Attitude. Dnes má mimo jiné show na BBC Radio. Dalším z hostů by měl být Julian Temple, který natočil mnoho filmů o britském punku. Je také například autorem velmi ceněného snímku Joe Strummer: Future is Unwritten.

Od 15:30 do 16:15 se také můžete těšit na speciální pořad o The Clash s Honzou Vedralem z časopisu Filter. A po celý den budeme soutěžit o desky The Clash – Live At Shea Stadium.

Skupina The Clash vznikla v roce 1976 v Londýně. Ve své hudbě The Clash spojovali punk, reggae a mnoho dalších hudebních stylů. Jejich kritikou nejvíce ceněné album London Calling vyšlo skutečně před 29 lety, v roce 1979.

Webové stránky The Clash: http://www.the­clashonline.com. Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).