Hlavní navigace

Na své širokoúhlé televizi si teď můžete promítat filmy prodávané po internetu, filmové trailery, televizní pořady, hudbu, podcasty a fotografie

[Tisková zpráva] Praha - 5. dubna - Společnost Apple oznámila zahájení dodávek Apple TV - zařízení, které dovoluje snadno přehrávat obsah knihovny iTunes z počítačů PC nebo Mac na širokoúhlém televizoru a to včetně filmů, videa, hudby, fotografií a podcastů. Díky jednoduchému uživatelskému rozhraní Apple TV a dálkovému ovládání Apple Remote je možné rychle procházet celou kolekci digitálních médií a přenést ji na téměř každý moderní širokoúhlý televizor.

Sdílet

„Apple TV představuje něco jako DVD přehrávač internetového věku. Zprostředkovává snadný přístup k zábavě a přehrávání kompletního obsahu knihovny iTunes z vašeho počítače PC nebo Mac na širokoúhlém televizoru,“ prohlásil Philip Schiller, senior viceprezident produktového marketingu společnosti Apple. "Apple TV dovoluje bezdrátově přehrávat obsah z počítačů PC nebo Mac prostřednictvím stávajících WiFi sítí včetně podpory nejnovější a nejrychlejší verze WiFi – 802.11n.“

Provázanost mezi Apple TV, iTunes a iTunes Store* zpřístupňuje uživateli výběr z více než 400 filmů a 350 seriálů v kvalitě blížící se DVD. Dále uživatelé mají přístup k více než 4 miliónům písniček, 5000 hudebních videoklipů, 100 000 podcastů a více než 20 000 knih formátu audiobook. Apple TV rovněž dovoluje uložení vlastních oblíbených filmů, písniček a fotografií. Celý obsah je přitom přístupný prostřednictvím jednoduchého uživatelského rozhraní a dálkového ovládání Apple Remote s dosahem až 10 metrů.

Apple TV je vybaveno 40 GB pevným diskem, který dovoluje uložit až 50 hodin videa, 9000 písniček, 25 000 fotografií nebo jejich libovolné kombinace a podporuje výstup ve vysokém rozlišení 720p**. Apple TV je možné připojit k většině širokoúhlých televizorů a systémů domácího kina. Nabízí rozhraní HDMI, kompozitní video a analogové a optické zvukové výstupy. Díky podpoře vysokorychlostní bezdrátové sítě AirPort 802.11*** je možné synchronizovat obsah jednoho počítače a přijímat obsah až z pěti dalších počítačů bez nutnosti kabelového propojení.

Cena a dostupnost
Zařízení Apple TV je na českém trhu dostupné za doporučenou koncovou cenu 9160 Kč na internetovém obchodě Apple (store.apple.cz), ve specializovaných prodejnách Apple Premium Reseller iStyle Praha (Revoluční 3, Praha 1), iStyle Brno (Sukova 5, Brno), Kinetik (Zlatý Anděl 344, Praha 5), prodejně Apple v Bontonlandu (Palác Koruna, Václavské nám. 1, Praha 1), v síti autorizovaných prodejců Apple a ve vybraných maloobchodních řetězcích (Datart, Electroworld).

Seznam prodejních míst: http://pr.apple­.cz/INFO/OBCHO­DY/index.html

Veškeré uvedené ceny produktů Apple, iPod a počítačů Mac zahrnují 19% DPH, dva roky záruky, veškeré recyklační a autorské poplatky podle platných zákonů ČR.

Apple TV vyžaduje iTunes 7.1 nebo novější, počítač Mac se systémem Mac OS X 10.3.9 nebo novější nebo PC se systémy Windows SP Home/Preofessi­onal (SP2).

Rovněž je vyžadována buď bezdrátová síť 802.11b/g/n nebo 10/100 Base-T Ethernet a připojení k internetu – doporučeno je přitom širokopásmové připojení. Apple TV vyžaduje širokoúhlé televizory s vysokým rozlišením. Hry určené pro přehrávače iPod nelze na Apple TV použít. Internetový obchod iTunes Store je dostupný ve Spojených státech amerických a dalších vybraných zemích.