Hlavní navigace

Na vlastní oči – pomoc dětem z rozvojových zemí

[Tisková zpráva] Obrovský ohlas zaznamenal pořad TV Nova Na vlastní oči věnovaný problémům dětí z rozvojových zemí a způsobům, jak jim pomoci. I když se vysílal už 21. prosince, stále existuje možnost přispět prostřednictvím dárcovské SMS.

Sdílet

Praha 27. prosince 2005 – Pořad Na vlastní oči – speciál s podtitulem Život na konci dětství vznikl ve spolupráci s organizací UNICEF. Na osudu tří konkrétních dětí ze Rwandy, Bhútánu a Indonésie, pro které jsou kus sucharu, láhev pitné vody a léky nad všechno zlato světa, reportéři dokumentovali otřesný život opuštěných dětí třetího světa, jež bojují doslova o holý život, ale kterým bychom my všichni mohli pomoci.

V průběhu hodinového pořadu přijalo 200 operátorů telefonáty osmi tisíc lidí, kteří nabídli finanční pomoc, a žádost 500 zájemců o tzv. adopce na dálku. I když od vysílání pořadu už uplynulo pět dní, stále existuje možnost pomoci těmto strádajícím dětem prostřednictvím dárcovských SMS: do zprávy napište heslo DMS UNICEF a text odešlete na číslo 87777. Cena DMS je 30 Kč + DPH, UNICEF od vád obdrží nejméně 27 Kč.

Každá odeslaná SMS znamená naději na život pro malé, bezbranné a opuštěné děti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).