Hlavní navigace

Na vypnutí analogu upozorní i SMS

[Tisková zpráva] Na blížící se vypnutí analogového televizního vysílání z vysílače Praha Žižkov, ke kterému dojde 30. dubna 2009, budou Pražany upozorňovat také speciální SMS zprávy, rozesílané v pondělí 20. 4. všem zákazníkům mobilní sítě O2 na území hlavního města Prahy.

Sdílet

„Snažíme se upozorňovat na vypínání analogového vysílání co největším počtem různých komunikačních kanálů. Upozornění formou SMS je další možností, jak oslovit ty, kteří doposud přechod na digitální televizní vysílání nedořešili,“ říká Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace televizního vysílání.

Sdělení bude mít formu: „OS CT: Dulezite sdeleni: Analogove TV vysilani CT1, Prima a Nova z vysilace Zizkov bude 30.4. ukonceno! Vic na www.digitalne.tv a tel. 800906030“ a mělo by být doručeno cca 300 000 uživatelům, zákazníkům mobilní sítě O2, kteří se budou pohybovat na území Prahy.

SMS zprávy doplní informační kampaň, která již od konce loňského roku občany informuje o blížícím se vypínání analogového zemského televizního vysílání. Nejbližším termínem je právě 30. duben, kdy dojde k ukončení analogového TV vysílání z vysílače Praha Žižkov. Pražané, kteří přijímají analogový signál z vysílače Cukrák, přijdou definitivně o analogový signál na podzim letošního roku. Dle výzkumu, který nechala na území hlavního města provést Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR (NKS) koncem března 2009, je až na malou zbývající část obyvatel většina na digitalizaci připravena.