Hlavní navigace

Na život a na smrt!

[Tisková zpráva] V pátek 6. srpna začne od 20.00 hod na Primě dobrodružství Na ostří nože. Když havaruje letadlo v mrazivé divočině Aljašky, přežije jen několik členů posádky. Mezi nimi je i geniální multimilionář Charles a sebevědomý módní fotograf Robert. Při snaze najít cestu zpět domů čeká oba smrtelné nebezpečí v podobě rozzuřeného medvěda grizzly.

Sdílet

Dokážou dva civilizovaní lidé z města přežít v zákeřné divočině? Jak si poradí s nekonečným pronásledováním krvelačnou a divokou bestií? A rozbije vzniklé pevné pouto přátelství na život a na smrt láska ke stejné ženě? Snímek s Anthony Hopkinsem a Alecem Baldwinem v hlavních rolích nabídne kromě mrazivého napětí nádherné záběry na nedotčenou aljašskou přírodu. Film je inspirován televizní reality show z Brazílie, kdy byli lidé ponecháni v divočině Brazílie a museli přežít, používajíce přitom technik, které ve filmu zmiňuje postava Anthonyho Hopkinse.

Mistrovský snímek Tenká červená linie, považovaný za válečnou filmovou klasiku, se představí v Prima kině v pátek od 22.25 hod. Příběh, který nabízí drásavě realistický pohled na válečný i morální chaos v Tichomoří během 2. světové války, oproti jiným válečným filmům totiž nabízí spíše než bezhlavé a dynamické akce brilantní vykreslení psychologie jednotlivých postav. Ukazuje se v něm pravá podstata války, mocných lidí i obyčejných vojáků, kteří chtějí přežít. Každý z nich má svůj vlastní důvod, víru, lásku, touhu či sen. Tenká červená linie je originální válečné psychologické drama, s kvalitními hereckými výkony a hvězdným obsazením (George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson). Snímek byl v roce 1998 nominován na sedm Oskarů – Nejlepší film, Režie, Kamera, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář.

Jak silná je touha po pomstě a svobodě a proč stojí za to za ni zemřít, bude k vidění v historickém dramatu Statečné srdce v sobotu od 20.00 hod. Film je inspirovaný skutečnou historickou postavou Williama Wallace, který se v 13. století postavil do čela odporu proti anglickému králi Eduardovi I. William se tajně oženil, aby se jeho žena vyhnula králem nařízenému právu první noci. Jednoho dne se ji však pokusí znásilnit angličtí vojáci, a když ji William brání, je prohlášen za psance a jeho žena je veřejně popravena. Zlomený Wallace se postaví do čela odporu proti anglické vrchnosti a získává spojence v princezně Isabelle, díky které se vyhne většině králových nástrah. Po mnoha krvelačných bitvách je však zajat a odsouzen k smrti umučením. Jediná možnost na milosrdnou smrt se skrývá ve veřejném odvolání svých názorů. Výpravný snímek, jehož režie i hlavní role se ujal Mel Gibson, získal 5 Oskarů (Nejlepší film, Režie, Kamera, Masky, Střih zvukových efektů) a na dalších 5 byl nominován (Kostýmy, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář).

Nedělní večer v Prima kině okouzlí svou krásou od 20.00 hod Trojská Helena. Dobrodružný film je inspirován klasickým příběhem Homérovou Iliady. V exotické atmosféře a s využitím nejmodernějších speciálních efektů se v něm vypráví o legendární bitvě, která se rozpoutala kvůli lásce k nejkrásnější ženě světa Heleně. Ta je provdaná za spartského krále Meneláa, ale bláznivě se zamiluje do trojského prince Parida. Milenci spolu uprchnou do Tróje, kde se skrývají. Meneláův krutý bratr Agamemnon však chce Helenu přivést zpátky a vede vycvičenou spartskou armádu až k opevněnému městu. Po desetiletém obléhání Řekové nakonec do města vstoupí léčkou pomocí známého trojského koně a začne bitva, která rozhodne o osudu obou impérií. Hlavní roli krásné Heleny ztvárnila Sienna Guilloryová. Tato herečka se v minulosti věnovala také modelingu a byla jednou z nejžádanějších britských modelek. Pracovala pro uznávané značky jako Armani, Dolce & Gabbana, Burberry a Paul Smith a také se stala tváří značky Hugo Boss. V roce 2000 byla čtenáři časopisu Esquire zvolena Nejžádanější britskou ženou a v roce 2002 se umístila na 89. místě žebříčku Nejvíc sexy žena na světě časopisu Maxim. Objevila se například ve filmech Stroj času, Láska nebeská nebo Resident Evil: Apokalypsa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).