Hlavní navigace

Nabídka na eBay.cz se rozšiřuje

[Tisková zpráva] Od května mohou zákazníci eBay.cz nakupovat také z Číny a Hongkongu

Sdílet

Praha 8. 6. 2011 – Od května 2011 společnost eBay rozšířila nabídku zemí, ze kterých mohou zákazníci nakupovat zboží na českém Mezinárodním obchodním portálu www.eBay.cz. Nově se možnost nákupu rozšířila o zboží z Číny a Hongkongu, zákazníci tedy mají nyní na výběr zboží z pěti populárních eBay tržišť: USA, Velké Británie, Německa, Číny a Hongkongu. 

Nově mají také u­živatelé možnost využít tzv. Rychlého náhledu. Ten umožňuje získat důležité informace o vybraném zboží, aniž byste museli opustit seznam vyhledaných předmětů. Stačí, abyste u vyhledané položky kliknuli na tlačítko Rychlý náhled. Otevře se malé okénko s informacemi o prodávajícím, jeho hodnocení, země a město, odkud bude zboží zasíláno. Zobrazí se také, zda se jedná o nové či použité zboží, jeho cena, náklady na dopravu do České republiky a všechny fotografie produktu. Pro návrat k seznamu vyhledaného zboží jednoduše okno Rychlého náhledu zavřete. 
 

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.  
 

V březnu loňského roku společnost eBay oficiálně uvedla české stránky Mezinárodní obchodní portál eBay www.eBay.cz, které byly ve zkušebním provozu již od podzimu 2009. Na těchto stránkách najdete zboží, které se prodává na amerických (www.eBay.com), britských (www.eBay.co.uk), německých tržištích (www.eBay.de) a nově také zboží z Číny a Hongkongu. V prvním kvartálu roku 2011 nakoupili uživatelé českých stránek o 6,7% položek více oproti prvnímu kvartálu roku 2010. Zákazníci nejvíce nakupují v kategoriích Oblečení a doplňky a také Elektronika. Mezinárodní obchodní portál eBay funguje kromě České republiky také v Dánsku, Finsku, Řecku, Maďarsku, Norsku, Portugalsku, Rusku a Švédsku. 

O obchodním portálu eBay

eBay je s počtem více než 90 miliónů aktivních uživatelů z celého světa největším internetovým obchodním portálem na světě, kde téměř kdokoli může prodávat nebo nakupovat prakticky cokoli. Tržiště eBay vzniklo v roce 1995 a v současné době sdružuje různorodou a velmi aktivní komunitu kupujících a prodávajících, jakož i malých společností. Jejich společný vliv na obchodování na Internetu je ohromující: v roce 2009 byla celková hodnota zboží prodaného přes eBay 60 miliard USD, což představuje 2.000 USD každou vteřinu. Česká mutace serveru – www.ebay.cz – vznikla v roce 2010 a umožňuje nákup ze serveru v Německu, USA, Velké Británie, Číny a Hongkongu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).