Hlavní navigace

Nabídky cestování on-line jsou stále rozšířenější

[Tisková zpráva] Praha, 18. srpna – Závěry společnosti Internet Security Systems (ISS) (NASDAQ: ISSX), předního světového dodavatele proaktivních systémů zabezpečení na internetu, přinesly zjištění, že uživatelé internetu mají stále více v oblibě webové stránky týkající se cestování. Tento fakt dokládá také skutečnost, že společnost registrovala během posledních 12 měsíců prudký nárůst webových stránek o cestování, a to o 25 %.

Sdílet

Nedávno publikovaná zpráva společnosti Forrester Research mluví o tom, že jedno ze tří eur, které evropští zákazníci vydají on-line, je určena na objednávku soukromých zájezdů. Ve zprávě je také uveden odhad, že v roce 2011 vzrostou přímé objednávky přes internet o 133 % na skoro 77 miliard eur.

Zajímavý je také poznatek, že více než polovina webových stránek o cestování se nachází v USA – 60,4 %. Na druhém místě následuje Německo s 12,9 % a třetí Velká Británie s pouze 5 % webových stránek o cestování.

Přehled prvních pěti zemí na světě s největším počtem webových stránek o cestovním ruchu:

 1. USA – 60,4 %
 2. Německo – 12,9 %
 3. Velká Británie – 5,0 %
 4. Rakousko – 4,2 %
 5. Kanada – 2,9 %
 6. Ostatní – 14,5 %

Pořadí 5 evropských zemí podle počtu webových stránek o cestování (počítáno společně se sdílenými webovými stránkami na celém světě):

 1. Německo – 12,9 %
 2. Velká Británie – 5,0 %
 3. Rakousko – 4,2 %
 4. Holandsko – 1,3 %
 5. Francie – 1,2 %

Jak vyplývá z výzkumu ISS, Česká republika zaujímá v tomto ohledu celosvětově 21. místo, 13. místo v Evropě, s 0,27% podílu na cestovních webech. Předstihla tak severské země (Norsko, Švédsko, Finsko) i Irsko, které drží pouze 0,17%. Slovensko pak obsadilo 47. místo na světě (28. v rámci Evropy), s 0,03%.

„Jakmile dojde k masovému rozšíření širokopásmového internetu, dá se očekávat, že stále více a více cestovních agentur bude připojeno on-line a bude předkládat uživatelům internetu speciální nabídky,“ řekl specialista na bezpečnostní technologie Internet Security Systems James Rendell. „Ještě před provedením konečné objednávky on-line by si měli uživatelé zkusit najít více informací o objednávkové službě on-line a ujistit se, že jde o seriózní společnost.“

„Uživatelé internetu musí být neustále ve střehu, připraveni čelit útočníkům a jejich útokům a mít náskok před hrozbami, zejména během dovolenkového období. Uživatelé e-mailů by měli být vždy ostražití a opatrní u nabídek, které přišly ve formě e-mailu,“ dodal Rendell.

Webové stránky o cestování a turistice jsou pestré a mají mnoho podob. Uživatelé internetu mohou vedle uznávaných a známých cestovních operátorů najít také menší a dosud neznámé firmy, které se snaží najít mezeru na trhu. Naneštěstí se na období dovolených připravují i podvodníci.

Příkladem takového jednání je e-mail, který informuje příjemce, že vyhrál zájezd. E-mail se snaží adresáta nalákat na upravené stránky přes webový odkaz uvedený v textu. Tak se uživatel stává obětí pasti „virtuálního rybáře“.

V rámci produktu ISS Proventia poskytuje společnost ISS databázi pro kontrolu obsahu webových stránek ISS Proventia Web Filter, která organizacím nabízí možnost optimalizovat přístup zaměstnanců k internetu a zabránit jakémukoliv nepracovnímu využívání internetu. Tím mohou podnikatelé zabezpečit zvýšení produktivity práce svých zaměstnanců a snížit nepovolené využívání internetu k surfování nebo nákupu dovolených v pracovní době na náklady zaměstnavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).