Hlavní navigace

Solární a záložní nabíječky Powertraveller obstály zátěž v odlehlé severní Keni

[Tisková zpráva] Sunnysoft vyslal do daleké severní Keni solární a záložní nabíječky Powertraveller. Tým expedice Fotografické návraty 2010, kterou zprostředkovala cestovní agentura Stella Travel Agency, testoval produkty Powergorilla a Solargorilla. Expedice ocenila v drsných podmínkách hlavně odolnost a univerzálnost u obou výrobků.

Sdílet

Praha, 19. října 2010 – Sunnysoft, specialista na oblast mobilních řešení, kapesních počítačů, smartphonů a GPS navigací, vyslal společně s expedicí Fotografické návraty 2010 do severní Keni dva své oblíbené produkty. Solární a záložní nabíječky značky Powertraveller, Powergorilla a Solargorilla, byly testovány především na odolnost a výkon. Oba tyto testované parametry prošly v náročných podmínkách africké divočiny zatěžkávacími zkouškami, a významně tak přispěly k dosažení jednoho z cílů expedice – srovnání analogové a digitální technologie v extrémních podmínkách.

Tým expedice Fotografické návraty 2010 se v srpnu tohoto roku vydal na sever Keni, kde fotografoval nejen starou analogovou technikou, ale i moderními digitálními přístroji. Pro ty potřebovali členové týmu zajistit stálý zdroj energie, která se ale v odlehlých oblastech severní Keni nenachází.

„Severní Keňa je známá svou odlehlostí a syrovostí. V těchto oblastech jen velmi těžko naleznete spolehlivý zdroj elektrické energie, pomocí které lze nabít všechny žrouty moderní civilizace. Proto jsme použili produkty Powergorilla a Solargorilla,“ říká David Stella, člen expedičního týmu Fotografické návraty 2010.

Jak testování produktů Powergorilla a Solargorilla dopadlo?
Solární a záložní nabíječky Powergorilla a Solargorilla bez problémů vydržely prašné prostředí severní Keni, kde se střídají savany, horké polopouště a pouště. Zároveň obstály v obrovských teplotních rozdílech, které v keňských pouštích dosahují až 50 stupňů.

„U obou výrobků obdivuji velkou odolnost. Kvalitní plasty v případě Solargorilly společně s kvalitním hliníkem a pogumováním u Powergorilly vydrží extrémní mechanické zatížení na cestách,“ pochvaluje značku Powertraveller David Stella.

Během cestování pak expediční tým ocenil velkou škálu různých konektorů pro připojení zařízení, jako je notebook, mp3 přehrávač nebo smartphone. Cestovatelé byli také spokojeni s kompatibilitou obou produktů. Na cestu tak nebylo nutné brát dvě sady stejných konektorů. Dále chválili i rychlé a velice snadné zálohování elektrické energie z elektrické sítě pomocí Powergorilly, která navíc zvládne i změnu dodávaného napětí. Solární nabíječka Solargorilla pak dokázala nabít záložní baterii u Powergorilly během dne alespoň na dobu 50 minut používání 15" notebooku.

„Pro čistě fotografické expedice bych doporučil sadu Solargorilla a Powergorilla pro každou dvojici nebo nejlépe pro každého. V případě turistických a jiných expedic, kde není příliš velká spotřeba elektrické energie, by tato sada bohatě stačila pro 2–4 cestovatele,“ shrnuje své zkušenosti s výroky Powertraveller David Stella.

Výhradním distributorem solárních nabíječek Powertraveller na českém trhu je společnost Sunnysoft, specialista na oblast mobilních řešení, kapesních počítačů, smartphonů a GPS navigací. Bližší informace o produktech jsou dostupné na adrese www.sunnysoft.cz a www.solarnina­bijecky.cz.

O expedici Fotografické návraty 2010
Expedice Fotografické návraty 2010 je myšlenkou fotografa, žurnalisty a studenta FAMU Jana Svatoše a společným projektem jeho přátel. V srpnu tohoto roku zamířil jeho tým do severní Keni, aby se zde pokusil fotografovat starou analogovou technikou včetně náročného vyvolávání filmů v terénu. Vedle analogových přístrojů expedice operovala i s moderními digitálními technologiemi. Cílem expedice je upozornit nejen na současné společenské postavení fotografie reflektující Afriku, její přírodu a obyvatele, ale také na to, jaké postavení ve světě má divák, fotograf a fotografovaný objekt. Více informací je k dispozici na adrese www.fotografic­kenavraty.cz a www.africaobscu­ra.cz.

O společnosti Sunnysoft
Sunnysoft poskytuje firmám, společnostem i jednotlivcům komplexní podporu jejich rozvoje za pomoci mobilních technologií. Díky desetiletým zkušenostem a působení na trhu dnes patří Sunnysoft mezi vyhledávané specialisty s nejširší nabídkou mobilních telefonů, smartphonů, GPS navigací a příslušenství. Na českém a slovenském trhu výhradně zastupuje značky Powertraveller (www.solarnina­bijecky.cz), Brodit (držáky mobilních zařízení a navigací do aut, www.brodit.cz), a dále značky Krusell (pouzdra a brašny) a Sygic (softwarová navigace).

Ve společnosti Sunnysoft tvoří divize Obchod společně s Mobilním řešením pro firmy a Vývojem software pro koncové uživatele tři hlavní pilíře její činnosti. V roce 2009 se společnost umístila v žebříčku firem TOP 100 ICT, získala titul IT produkt 2009 za řešení mControl a uvedla na trh značku Powertraveller. Více informací je k dispozici na adrese www.sunnysoft.cz.

O produktech Powertraveller
Produkty z řady Powertraveller představují komplexní outdoorové řešení solárních a záložních nabíječek na cesty. Jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů a komponent, a vytváří tak kombinaci vysoké spolehlivosti a odolnosti. Všechny tyto vlastnosti oceníte právě ve chvíli, kdy to budete nejvíce potřebovat. Společnost Sunnysoft přináší na český trh tyto multifunkční solární a záložní nabíječky s konektory pro převážnou část mobilů, PDA, MP3 přehrávačů, fotoaparátů a dokonce i notebooků. Více informací je k dispozici na adrese www.solarnina­bijecky.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).