Hlavní navigace

Náčelník Generálního štábu Armády České republiky ocenil reportéra ČT

[Tisková zpráva] Náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Vlastimil Picek ocenil v pátek 30. listopadu 2007 reportéra České televize Karla Rožánka za objektivní informace a zpravodajství ze zahraničních misí z Afghánistánu, Kosova a Iráku, udělil mu Pamětní odznak Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého.

Sdílet

„Ocenil jsem Vás, pane Rožánku, za poctivé, objektivní a profesionální informace a fundované zpravodajství ze zahraničních misí z Afghánistánu, Kosova a Iráku. Přál bych si, aby Vám Pamětní odznak Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého pomáhal a povzbuzoval Vás ve Vaši zodpovědné práci,“ řekl generál Picek při slavnostním dekorování.

Karel Rožánek vystudoval v letech 1990 až 1996 Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Od roku 1995 je reportérem České televize a natáčení reportáží o českých vojácích působících v zahraničních misích v Bosně a Hercegovině, Kosovu, Iráku a Afghánistánu se intenzivně věnuje od roku 2001.

Pamětní odznak Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého byl zřízen nařízením náčelníka Generálního štábu Armády České republiky z 10. května 2002 k ocenění výjimečných výsledků, kterých dosáhli vojáci z povolání při plnění významných úkolů. Je jednostupňový a může se vojákovi udělit pouze jednou. Odznak uděluje náčelník Generálního štábu AČR a vyhlašuje jej ve svém rozkaze ve věcech personálních. Jeho udělení není spjato s žádným předem stanoveným termínem, uděluje se operativně v návaznosti na splnění podmínek pro jeho udělení. Tento odznak nemá charakter resortního vyznamenání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).