Hlavní navigace

NACEVI podporuje IPv6

[Tisková zpráva] Síť doručování obsahu NACEVI (Národní Centrum Videa) plně podporuje vysílání pomocí nového internetového protokolu IPv6. NACEVI je první sítí doručování videa, která plně integrovala IPv6 do své vysílací infrastruktury.

Sdílet

Protokol IPv6 je nástupcem současně používaného protokolu IP a řeší jeho nejvážnější problémy, mimo jiné nedostatek adres pro uživatele. Systém je provozován v režimu dual-stack, kdy podporuje jak IPv4, tak IPv6. Díky tomu se protokol IPv6 využije automaticky, pokud uživatel disponuje IPv6 přípojkou a operačním systémem s podporou IPv6 (například Windows Vista, Windows XP nebo některou z moderních distribucí Linuxu). Uživatelé bez podpory IPv6 i nadále přijímají vysílání protokolem IPv4.

„Díky vlastnímu vývojovému týmu můžeme poskytovat služby na špičkové technické úrovni“, říká Tomáš Petrů, ředitel společnosti Visual Connection. „Integrace protokolu IPv6 do NACEVI je toho jasným důkazem.“

NACEVI je provozováno ve spolupráci s nejvýznamnějšími hráči na českém a slovenském Internetu: CESNET, Dial Telecom, GTS Novera, SANET, Sloane Park Property Trust, T-Systems a UPC. NACEVI je otevřeno oboustranně výhodné spolupráci s dalšími operátory. Internetovým poskytovatelem základní IPv6 konektivity je společnost Casablanca INT.

NACEVI kromě běžného internetového vysílání televizních stanic nachází využití např. při informování uživatelů v době krizových situací (živelné pohromy, terorismus) nebo při důležitých aktech českého společenského života. O projektu NACEVI lze najít další na stránkách http://www.na­cevi.cz/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).