Hlavní navigace

NACEVI - rekordní vstup do nového ročníku Gambrinus ligy

[Tisková zpráva] V pátek 26.7. 2009 začal nový ročník fotbalové Gambrinus ligy. Stejně jako v minulém ročníku jsou zápasy přenášeny do Internetu prostřednictvím platformy pro doručování obsahu NACEVI.

Sdílet

Již první zápas Sparty v Teplicích zaznamenal na portálech Fotbal Živě, iDNES a Stream.cz rekordní zájem diváků. Celkem v té době sledovalo programy distribuované platformou NACEVI přes 34.000 současně připojených diváků, přičemž celkový odchozí datový tok ze všech serverů dosáhl 19.2 Gb/s.

„Fotbalové přenosy představují atraktivní typ pořadu, který díky velkému zájmu diváků klade vysoké nároky na kvalitu internetové distribuční sítě a v podobných případech vyžaduje velkokapacitní platformu pro doručování obsahu. Značný počet diváků společně s potřebou vyššího datového toku obvykle prověří skutečně dostupnou kapacitu.“ říká Jakub Kabourek, ředitel společnosti KIT digital Czech a.s.. „Jsme hrdí na to, že naše platforma znovu obstála,“ dodává. Platforma NACEVI zajišťuje distribuci velkých objemů audiovizuálních dat ve formátech Windows Media, Real Video a Adobe Flash.

O KIT digital Czech
Společnost KIT digital Czech a.s. (dříve Visual Connection, a.s.) byla založena v roce 1991. Její činnost je prioritně zaměřena na dodávky komplexních řešení, služeb a komponent v oblasti digitálních medií. KIT digital Czech zajišťuje projektování, dodávky a integrace systémů profesionální výroby, digitalizace, zpracování, distribuce a archivace audiovizuálních materiálů v mnoha odvětvích. Řešení KIT digital Czech naleznete zejména v televizních a rozhlasových stanicích, studiích zaměřených na obrazovou a zvukovou produkci, postprodukci a grafiku, ve veřejných institucích, státní správě, školách a zdravotnictví. Poskytujeme řadu služeb, např. poradenskou a konzultační činnost, dále pak streaming, webcasting a encoding. Zajišťujeme servisní činnosti, školení, zápůjčky zařízení a nabízíme i finanční služby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).