Hlavní navigace

Nadace Nova dnes věnovala FN Brno sto tisíc korun

[Tisková zpráva] V doprovodu lékařů ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 předal dnes generální ředitel TV Nova Petr Dvořák chirurgické klinice dospělých Fakultní nemocnice v Brně – Bohunicích šek na sto tisíc korun. Částka je určena na pořízení lékařských přístrojů.

Sdílet

Praha 21. dubna 2009 – „Fakultní nemocnice Brno nás oslovila s prosbou, zda bychom jim koupili konkrétní zdravotnické přístroje. A protože je to způsob, který má Nadace Nova nejraději, rozhodli jsme se právě pro Brno,“ zdůraznil generální ředitel TV Nova Petr Dvořák při předání šeku přednostovi chirurgické kliniky prof. MUDr. Zdeňku Kalovi. Za 100 000 korun si jeho klinika pořídila tři nové přístroje, pulzní oxymetr C3 a dva vzduchové systémy Warmair, které budou sloužit pacientům po operaci.

Slavnostního předání se zúčastnil i hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a tým lékařů a sester z oblíbeného seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2, reprezentovaný herci Monikou Zoubkovou (MUDr. Tereza Valšíková), Josefem Pejchalem (MUDr. Adam Suk), Miluší Bittnerovou (vrchní sestra Eliška Slavíková) a Jakubem Gottwaldem (medik a zdravotní bratr Kryštof Dyk).

Všichni herci poté, k velké radosti pacientů, navštívili lůžkové oddělení. Nemocní s nimi s humorem konzultovali své problémy a připojili se i chirurgové, kteří vyzvali své seriálové „kolegy“, aby se šli umýt a dostavili se na operační sál. Ti však místo toho raději obdarovali pacienty malými dárky.