Hlavní navigace

Nadace Nova na návštěvě tábora pirátů

[Tisková zpráva] Praha 23. července 2008 - Sto patnáct pirátů přivítalo v úterý moderátory TV Nova, Andreu Němcovou (Střepiny) a Mirka Vaňuru (112), na letním dětském táboře ve Zhořci u Manětína. Tábor, který pořádá Policejní sportovní klub Cheb, se totiž koná na téma „Piráti z Karibiku“, a tak si každý musel s sebou přivézt patřičný oděv. Děti moderátorům odpustili, že přijeli v civilu a ti zase byli shovívaví při bodování úklidu „podpalubí“ a „paland“, k němuž je pozvali šéfpiráti jednotlivých lodí, ve skutečnosti samozřejmě chatek a srubů.

Sdílet

Pak Andrea Němcová a Mirek Vaňura odstartovali táborovou Rallye. Během ní se malí i velcí piráti snažili zahnutými klacky, které si každý musel najít v přírodě, dovést míček skrz překážkovou dráhu do cíle. I když počasí suchozemské hře příliš nepřálo, nikomu přeháňky nevadily. Vždyť korzáři si na moři také sucha moc neužijí. Odměnou všem byly dárečky, které oba moderátoři, vyslanci charitativní organizace Nadace Nova, při poledním nástupu všem rozdali.

Nadace Nova v rámci svého charitativního programu navštěvuje po celý rok dětské domovy, ústavy sociální péče a v prázdninovém období i vybrané letní tábory. Její vyslanci – herci známých „nováckých“ seriálů a moderátoři – jejich klienty obdarovávají dárky nebo pro ně pořádají nejrůznější soutěže. Návštěva letního dětského tábora Policejního sportovního klubu Cheb ve Zhořci u Manětína byla po návštěvě tábora pro mentálně postižené děti a dospělé v Lutové u Chlumu u Třeboně, druhou letošní prázdninovou akcí Nadace Nova. Další jsou plánovány na srpen.