Hlavní navigace

Nadace Nova na návštěvě v Domově pro osoby se zdravotním postižením ve Zborovicích

[Tisková zpráva] Praha 19. srpna 2008 – Doslova v obležení klientů Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Zborovicích na Kroměřížsku se v pondělí (18. 8.) ocitli moderátoři Televizních novin Markéta Fialová a Karel Voříšek. Takřka každý z 95 klientů s mentálním nebo tělesným postižením chtěl oblíbeným tvářím obrazovky TV Nova zazpívat písničku nebo přednést básničku.

Sdílet

Oba moderátoři zavítali do zborovického Domova jako vyslanci charitativní organizace Nadace Nova a všech 60 mužů a 35 žen obdarovali nejrůznějšími dárky. Ti je poté provedli po místním zámečku, který je jejich domovem a společně si prohlédli objemné album fotografií, dokumentující novodobou historii někdejšího sídla rodiny Friessů a také aktivity obyvatel Domova – jejich časté výlety, sportovní akce, oslavy narozenin, Vánoce i pobyty u moře. Pochlubili se rovněž svým vlastním časopisem, který tu vydávají, moderátory pozvali do malé zoologické zahrady, v níž kromě hus, kachen, koziček a dalšího domácího zvířectva chovají i páva a dvě lamy a zahradník František jim ukázal pěkně upravenou zeleninovou zahrádku, odkud výpěstky putují rovnou do ústavní kuchyně. Markéta Fialová a Karel Voříšek také obdivovali produkty, jež klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Zborovicích ve svých dílnách sami vyrábějí, mezi které mj. patří papuče, tašky, polštáře či náušnice. Na oplátku, jako výraz díků za návštěvu, pak některé z těchto výrobků dostali na památku.

Návštěva Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Zborovicích na Kroměřížsku byla již čtvrtou letošní prázdninovou akcí Nadace Nova.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).