Hlavní navigace

Nadace Nova přispěla na žirafí miminko

[Tisková zpráva] Jménem Joel pokřtila v sobotu 4. prosince 2010 nového žirafího samečka v Zoo Praha ředitelka marketingu TV Nova a členka Správní rady Nadace Nova Miloslava Nováková. Na náklady, spojené s ročním pobytem mláděte žirafy Rothschildovy v zoologické zahradě, jehož příchod na svět přenášel v přímém přenosu portál tn.cz, přispěla Nadace Nova částkou 50 000 korun.

Sdílet

Praha, 6. prosince 2010 – Jménem Joel byl v sobotu 4. prosince 2010 po poledni slavnostně pokřtěn nový přírůstek pražské zoologické zahrady, sameček žirafy Rothschildovy (Giraffa camelopardalis rothschildi). „Přeji mu do života hodně rozmazlování od žirafích slečen. Když se na něj podíváte, tak šarm a krása po mamince Češce a otci Francouzi je na první pohled vidět,“ prohlásila kmotra malého žirafátka, ředitelka marketingu televize Nova Miloslava Nováková. Za Nadaci Nova současně předala zástupcům zoologické zahrady jako dárek šek na 50 000 korun, které pokryjí náklady na Joelův roční pobyt v zoo.

Jméno pro mládě vybírali návštěvníci portálu tn.cz. Své návrhy zaslalo do soutěže 1351 čtenářů. Protože se některá jména často opakovala, bylo celkem navrženo 187 jmen. Jejich seznam byl zaslán do Zoo Praha, která vybrala tři nejlepší – Joel, Griffin a Gerome. O vítězné jméno mezi vybranými návrhy pak hlasovalo ve dnech 19. – 21. října 2010 24 451 lidí. Vítězné jméno, jehož autorkou je čtenářka portálu tn.cz Ivana Nováčková, je složením jmen obou rodičů JOhan + ELiška.

Joel se narodil v přímém přenosu na tn.cz ve čtvrtek 14. října v poledne. Po čtrnácti měsících březosti ho porodila patnáctiletá samice Eliška. Porod začal po 12. hodině a trval 58 minut. Zhruba do 14. hodiny ošetřovatelé netrpělivě čekali, až se novorozený sameček postaví na nohy. Půl hodiny poté se mládě dokonce samo poprvé napilo matčina mléka. Video stream s přímým přenosem porodu zhlédlo 150 341 čtenářů, čímž se stal nejúspěšnějším materiálem celého léta a podzimu 2010. Na tn.cz bylo k tomuto tématu zveřejněno celkem 27 článků a 12 videí, které vidělo zhruba 520 000 návštěv­níků. Porod žirafy tak patří k nejúspěšnějším tématům celého roku 2010, byl sledován se stejnou intenzitou jako například povodně či případ ztracené Aničky.