Hlavní navigace

Nadace Vodafone podpoří soutěž neziskových webů a internetových projektů

[Tisková zpráva] Centrum pro online média pořádá za podpory Nadace Vodafone soutěž o nejlepší neziskové internetové projekty. Neziskovky mohou poměřit své síly v kategoriích nejlepší komunitní projekt, nejlepší blog, internetový fundraising, nebo využití multimédií. Vítězové budou vyhlášeni 24. listopadu 2009 na celodenní konferenci o využití internetu k propagaci neziskovek.

Sdílet

Neziskové organizace mohou své internetové projekty nominovat prostřednictvím stránek http://konferen­ce.vozovna.cz do 30. října 2009. Vítěze jednotlivých kategorií pak vyhlásí odborná porota složená z předních expertů v daných oblastech na konferenci věnované zajímavým internetovým trendům a příležitostem pro neziskovky na internetu, která se bude konat 24. listopadu 2009.

„Nejde ani tak o ocenění, které obdrží vítězné weby, jako spíše o zpětnou vazbu a inspiraci pro neziskový sektor jako takový,“ říká Adam Javůrek, organizátor soutěže a následné konference. Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone, která akci finančně podpořila k tomu dodává: „Bude určitě zajímavé sledovat kvalitu současné prezentace českých neziskovek na internetu a zároveň zmapovat roční působení Adama Javůrka, vítěze programu Rok jinak Nadace Vodafone, který se právě na vzdělávání neziskovek v propagaci na internetu zaměřil.“

Soutěžit lze v následujících kategoriích:

 • Komunitní projekt: zajímavé využití Facebooku, vlastní sociální sítě, wiki, diskusního fóra, aj.
 • Blog: blog neziskovky na oficiálním webu, nebo osobní blog člena neziskovky na blogportálu aj.
 • Internetový fundraising: využití internetu a jeho nástrojů k získávání financí pro neziskový sektor.
 • Video / audio / multimédia: využití videa na vlastním webu, na youtube.com, stream.cz či jinde, použití podcastů, intenzivní a originální zapojení fotogalerií aj.
 • microsite / projekt: nejlepší stránka vytvořená pro konkrétní kampaň (nikoli hlavní web neziskovky).

Porota posoudí kreativitu, virální potenciál, informativnost, kvalitu zpracování, použitelnost, … Hlavním tématem celodenní konference 24. listopadu budou zajímavé internetové trendy a příležitosti pro neziskovky na internetu. Přednášky se budou týkat jak využití Facebooku a dalších sociálních sítí, tak internetového fundraisingu, optimalizace pro vyhledavače, nebo PPC reklamy, psaní pro web a jiných zajímavých současných témat.

Potvrzení přednášející:

 • Vladislav Bureš: Jak psát účinné e-mailové newslettery
 • Jaromír Fulnek: Využití interaktivních prvků na webu
 • Adam Javůrek: Nové trendy v „osobním“ fundraisingu
 • Eva Štípková: Využití mobilního marketingu pro NNO
 • Marek Vetchý: Guerilla marketing
 • Marie Havlínová: Člověk v tísni na Facebooku

Více informací o konferenci týkající se online marketingu pro neziskovky a soutěže, včetně jejích detailních pravidel a přihlášky, naleznete na http://konferen­ce.vozovna.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).