Hlavní navigace

Nadop řídí výrobní zakázky s Byznys ERP

[Tisková zpráva] Přední český výrobce bytového nábytku, společnost Nadop, se rozhodl rozšířit stávající informační systém Byznys ERP, jež dosud využíval pouze pro vedení ekonomických a obchodních agend, také o modul Výroba s cílem zkvalitnit řízení a sledování výroby. Projekt realizovala společnost Fugasoft, implementační partner JKR.

Sdílet

Hlavními důvody pro zavedení modulu Výroba bylo zejména zvýšení efektivity řízení výrobních činností, zkracování výrobních lhůt, bezchybné zpracování zakázek, a zachování spolehlivosti a flexibility vůči požadavkům zákazníků. „Celý projekt byl spolufinancován z dotačních prostředků Ministerstva průmyslu a obchodu a strukturálních fondů Evropské unie,“ doplnil Jaroslav Pehal, předseda představenstva společnosti Nadop-výroba nábytku.

Během úvodní analýzy výrobních procesů byly upřesněny původní požadavky firmy na funkčnost a byly navrženy odpovídající programové úpravy. Velký důraz byl kladen zejména na účelnost a jednoduchost zadávání dat z výroby a na napojení na externí systémy. Programové úpravy se týkaly způsobu hlášení výkonů ve výrobě – poloautomatické hlášení na pilách, kombinované zadávání CNC programů a sledování výkonů na obráběcích centrech, a podpora při sestavování balíků k expedici. Oproti standardnímu hlášení z výroby, kdy obsluha hlásí číslo operace na zakázce, se zde hlásí unikátní zakázková čísla dílců a výrobků. V rámci napojení na externí systémy byly realizovány exporty popisu dílců do řezných plánů HPO a importy standardních i atypických výrobků ze stávající dokumentace a z CAD systému.

O společnosti Nadop-výroba nábytku
Společnost Nadop je přední český výrobce bytového nábytku působící na trhu již od roku 1990. Široký sortiment výroby zahrnuje sedací soupravy, ušáky, pohovky, dvojlůžka, ložnice, válendy, skříně, nábytek do obývacích pokojů, jídelen a především kuchyně. Vyrábí i a typické prvky či speciální nábytek na zakázku a různé doplňky. Společnost se dále zabývá výrobou a dodávkami nábytku pro kompletní vybavení interiérů a pro investiční celky v tuzemsku i v zahraničí dle konkrétních specifických požadavků zákazníků. Součástí produkce je také výhradní výroba specifického nábytku pro konkrétní odběratele určeného pro jejich další obchodní aktivity.

O společnosti Fugasoft
Společnost Fugasoft specializující se na dodávku a zavádění IT systémů v oblasti sledování a řízení výroby byla založena v roce 1991. Od roku 2001 ve spolupráci se společností J.K.R. vyvíjí a komplexně implementuje, včetně dodávky HW, vysoce spolehlivý typový modul Výroba plně integrovaný systému Byznys ERP. Mimo již tradiční oblast strojírenské a elektrotechnické výroby, realizuje Fugasoft instalace také ve firmách z oblasti stavebnictví, slévárenství či dřevovýroby.

O společnosti J.K.R.
Společnost J.K.R. je s produkty Byznys ERP předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes má celostátní působnost a kromě příbramské centrály má pobočky v Praze a Teplicích. Také disponuje rozsáhlou sítí smluvních partnerů.

Podnikové informační systémy Byznys ERP využívá v Česku více než 1 250 organizací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Autometal, Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, ELO+, ESO travel, H & H Hotels, Humi Outdoor, Integra Group, Kasalova pila, Lekkerland, Letiště Brno, Marimex, Messenger, Newton Media, Nohel Garden, Ravak, Ryor, Sapho, Veskom či Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.jkr.eu nebo www.byznys.eu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).