Hlavní navigace

Nahá jsi krásná - Iveta: „Nač velká prsa, která nikdy nikoho nenakojí?“

[Tisková zpráva] Iveta Steinerová nenávidí své bujné ženské křivky z celé duše. Líbí se jí gracilní elegantní tvary. Není divu, vždyť pracuje v módní branži. Sedmatřicetiletá Iveta žije s přítelem, ale nemá dítě a nikdy ho už mít nebude. Od tohoto faktu se odvíjí její trápení a zápolení s vlastním tělem.

Sdílet

Dlouhodobá, ale bohužel neúspěšná hormonální léčba vykonala své a subtilní Ivetu proměnila v „macandu“. Iveta se se svým „novým“ tělem nemíní smířit, ale ono vzdoruje a trvá si na svém. Týrá ho za to denně v posilovně, ale také ho rozmazluje zdravou stravou a přemlouvá ho, aby splasklo a vrátilo se ke svým původním křivkám. I když už podle lékařského dobrozdání není důvod, aby nezhubla, návrat k původní váze se paní Ivetě nedaří a ona neumí spokojeně žít jako kyprá žena. Připadá jí nesmyslné, aby jí zůstala velká prsa, která už nikdy nikoho nenakojí a přitom jenom překáží, a oblá náruč, která neutěší miminko.

Iveta Steinerová je stylistka a vizážistka, která ví, jak se obléknout, upravit a učesat, aby vypadala co nejlépe. Tyto rady jí proto moc nepomohou; uvědomuje si, že celý palčivý problém sídlí především v její hlavě. Proto se přihlásila do pořadu Nahá jsi krásná; potřebuje, aby se někdo nezaujatý podíval na její trápení zvenku. Říká, že po boku Libora Šuly dokázala i sama ze sebe vystoupit a zažila jakýsi šok, po němž uměla pojmenovat svůj problém. Patřičný odstup získala před svým billboardem a v „síni zrcadel“.

V její psychice nastal určitý posun a nakonec zjistila, proč nemá ráda své tělo. Liborova otevřenost a vstřícnost si našla cestu i k takovému introvertovi, jakým je paní Iveta, jíž došlo, že zesílení své postavy vnímá jako zradu vlastního organismu. Snažila se ji kontrolovat neustálým vážením a měřením a maximální aktivitou, nyní si ale uvědomuje, že duše a tělo jsou spojené nádoby a že dokud neodpustí sama sobě, fyzicky se nezmění. Proto se podívejte na další silný ženský příběh z cyklu Nahá jsi krásná již toto úterý 31. března ve 21.20 na Primě!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).