Hlavní navigace

Nahá jsi krásná: Jana je v pasti úsměvu Mony Lisy! Před mužem uklízí v lodičkách a v mini!

[Tisková zpráva] Jana Šmídová si myslí, že s úsměvem jde všechno líp. Jenže se to nesmí přehánět. Někdy je třeba se také pohádat, hájit své zájmy a chtít něco pro sebe! Kvůli svému muži ale zahodila vlastní identitu!

Sdílet

Personalistka Jana Šmídová z Příbrami je hodná holka, která se stále usmívá, protože nechce dělat potíže a myslí si, že „nemá cenu mračit se na svět“. Nechce si rozházet svoje okolí a hlavně manžela, a tak přikyvuje, poslouchá stesky, nářky a problémy ostatních, zatímco sama v nitru usychá. Jana je totiž ještě mladá a chce se cítit jako atraktivní mladá žena; tak se ale vůbec nevnímá. Je jí teprve dvacet osm let a je zatím bezdětná.

Jana se jako tolik žen chytila do pasti věčného úsměvu Mony Lisy. Sklapla za ní past porozumění, past pomocnice, past oběti, past skromnosti a past soucitu. V tom je dokonale ženská, má ale také svou mužskou stránku, dokonce hovoří o mužském mozku – je praktická, ve škole jí šla matematika, zvládá počítačovou techniku a mužské práce, zajímá se o podobné věci. Jana přišla příliš brzy o pocit dětské bezstarostnosti a zázemí a před jedenácti lety se upnula na o rok staršího nynějšího manžela. První láska. Jejich vztah prošel krizí, dnes jsou spíš kamarádi než milenci. Na to je v necelých třiceti ale opravdu příliš brzy a Jana by si chtěla pro svého muže a hlavně konečně i pro sebe připadat sexy. Je to notorická dietářka, které se na její postavě nelíbí nic, tloustne a hubne se střídavým úspěchem po celou dekádu; už ve čtrnácti vážila osmdesát kilo. Nenávidí své boky. Kvůli svému muži téměř ztratila identitu. Měnila barvu vlasů, účesy, kalhoty za sukně, chodila na túry v podpatcích, dokonce se stylizovala do role super kočky, když doma uklízela v lodičkách a minisukni.

Uvědomuje si, že nastal čas na změnu a v rozpolcené bytosti, která pomalu neví, kdo vlastně je a komu všemu by se měla ještě zavděčit, najít ženu, která se bude umět podívat do zrcadla a pojmenovat věci, jež nechce, a naopak si uvědomit, co by mohla a dokázala na sobě a ve svém životě změnit. Pak bude její úsměv skutečným výrazem Janina sebevědomějšího a šťastnějšího nitra. Sledujte Janinu cestu za vlastní sebedůvěrou v dalším dílu pořadu Nahá jsi krásná 14. dubna ve 21.15 na Primě!