Hlavní navigace

Najdi, co neznáš! … a vyhraj počítačovou učeb

[Tisková zpráva] Soutěž pro základní školy i víceletá gymnázia vyhlašuje Seznam už potřetí. Správně hledat na internetu se může na tři měsíce stát součástí výuky, pokud se třídy včas přihlásí na adrese http://najdi.seznam.cz/.

Sdílet

Přihlásit se do soutěže mohou jen celé třídy, nikoliv jednotlivci. Týmovou prací se studenti dostávají prostřednictvím hledání na Seznamu ke správným odpovědím na otázky zadávané v jednotlivých kolech soutěže.

Každý týden tak musí zodpovědět 10 otázek z nejrůznějších oblastí života: historie, literatury, přírodních věd, zeměpisu, kulturu, všeobecného přehledu, sportu a dalších. Jednotlivá kola trvají každé 3 týdny – celkem studenti projdou třemi koly soutěže.

Výhodou i motivací soutěžících je průběžné vyhodnocování soutěže po každém kole. Jednotlivci z pěti nejúspěšnějších tříd už v tom okamžiku dostávají malé ceny, stále však jejich třída soutěží o hlavní výhru.

Tou je počítačová učebna v hodnotě cca 400 000 korun od firmy GoGEN.Další výherci v pořadí získávají MP4 přehrávače, seznamácká trička, PC myši i podložky, značkové čepice nebo ledvinky a další.

V loňském roce se do stejné soutěže přihlásilo celkem 5 521 třídních kolektivů. Výhercem se stala 9. třída ze Základní školy v Dobřichovicích ve středočeském kraji. Cenu jim osobně přijel předat ředitel Seznamu Pavel Zima společně s marketingovým oddělením, které soutěž od začátku zajišťuje.

I letos drží Seznam všem studentům palce a přeje, aby právě jejich vědomosti a schopnost pracovat s internetem přinesly jejich škole výhru nejvyšší

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).