Hlavní navigace

Nakupujte vánoční dárky na webu Linky bezpečí

[Tisková zpráva] Praha 4. 12. 2008 – Už pouze týden, do 12.12., potrvá pátý ročník tradiční vánoční internetové aukce Linky bezpečí. Naleznete zde přes 150 unikátních uměleckých děl jak od uznávaných autorů, tak od začínajících dětských umělců.

Sdílet

Na webových stránkách http://aukce.lin­kabezpeci.cz stačí provést jednoduchou registraci a můžete v klidu domova nebo kanceláře vybírat dárky pro sebe, své blízké nebo přátele. Zároveň budete mít dobrý pocit, že pomáháte dětem v nouzi. Na Lince bezpečí se denně řeší 35o –400 hovorů, služba je volajícím dětem k dispozici bezplatně a nonstop.

Je z čeho vybírat!
Pro náročnější jsou určena umělecká díla ze spolků Hollar, Mánes, Umělecká beseda a hosté. Tyto české historické umělecké spolky podporující Linku bezpečí dětí a mládeže věnovaly do aukce díla významných českých výtvarníků. Vám se tím otevírá možnost získat atraktivní umělecká díla za neopakovatelné ce­ny.

V aukci naleznete rovněž dětské kresby, malby, grafiky a objekty, které vznikly ve spolupráci s Českým rozhlasem Online v rámci soutěže s názvem „Malujeme – po síti.“ Originální obrázky a keramika od malých umělců jsou nejen z Čech ale doslova z celého světa. Například obrázky z Indonésie zaujmou typickými prvky této kultury jak ve výrazu obličejů, tak oblečení nebo krajiny.

Letos jsme v aukci připravili novinku, tzv. automatický přihazovač, se kterým bude dražení ještě příjemnější. Můžete si nastavit automatický přihazovač, který za Vás bude automaticky přihazovat minimální příhoz do výše, kterou jste ochotni za dílo vynaložit. Srdečně Vás zveme k účasti v aukci a přejeme Vám, aby Vás těšil pocit, že pomáháte dobré věci a zároveň můžete svým blízkým udělat radost dárkem.

O Sdružení Linka bezpečí
Sdružení Linka bezpečí provozuje služby telefonické krizové intervence: Linka bezpečí – 116 111 – primárně určena dětem a dospívajícím v těžkých životních situacích (nonstop bezplatný provoz z pevné i mobilní sítě); Linka vzkaz domů 800 111 113 a 724 727 777 – zaměřena zejména na děti na útěku z domova či ústavních zařízení (bezplatné volání z pevné sítě); Rodičovská linka 840 111 234 – pomáhá řešit dospělým výchovné problémy; Linka bezpečí Online – E-mailová poradna pomoc@linkabez­peci.cz; Chat Linky bezpečí pro děti v nouzi na http://chat.lin­kabezpeci.cz a poradna pro bezpečný internet Internet Helpline www.internethel­pline.cz.

Linka bezpečí přijímá a řeší 300–400 hovorů denně. Mezi hlavní témata volajících patří vrstevnické a rodinné vztahy, školní problémy, láska a partnerství, šikana a rasové problémy, týrání a zneužívání dětí. Sdružení Linka bezpečí zajišťuje při své práci absolutní anonymitu volajících klientů.

www.linkabezpeci.cz