Hlavní navigace

NÁLEZ V DOLNÍM ŽLEBU

[Tisková zpráva] Při pátrání po tanku z konce 2. světové války v oblasti Dolního Žlebu u řeky Labe byla nalezena munice a ruční zbraně ze stejného období. Dnes ve 13:30 to sdělil vedoucí projektu „Do hlubin historie“ Petr Slavík z Českého rozhlasu Online.

Sdílet

Posluchači mohli dnešní průběh pátrání sledovat díky živému rozhlasovému přenosu na stanici Český rozhlas Leonardo od 9 do 11 hodin. I po skončení přenosu na ČRo Leonardo funguje dál webová kamera na hlavní stránce projektu: www.rozhlas.cz/tan­k.

Prostřednictvím ultrazvukového monitorování labského dna byla v průběhu trvání projektu „Do hlubin historie“ vytipována místa, kde by se mohly skrývat předměty velkých rozměrů. V úterý 22. 7. 2008 byly tyto úseky prozkoumány s pomocí magnetometru a dnes prohledávali potápěči koryto řeky v určených místech.

Projekt Do hlubin historie je možné sledovat prostřednictvím nejrozsáhlejší flashové aplikace v dějinách rozhlasu na adrese www.rozhlas.cz/tank již od počátku května. V současné době nabízí už více než 70 videí, rozsáhlou fotogalerii, bonusy, diskuze na různá témata a anketu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).