Hlavní navigace

Námořní pěchota USA nasazuje softwarové řešení VMware

[Tisková zpráva] Ozbrojené složky plánují nasadit VMware a do roku 2012 provést virtualizaci 98 procent infrastruktury IT.

Sdílet

PALO ALTO, Kalifornie, 6. listopadu 2007 — Společnost VMware, Inc., lídr v oblasti virtualizačního softwaru, oznamuje, že námořní pěchota USA nasadí její produkty a služby ve svých datových centrech a mobilních bojových jednotkách po celém světě. Cílem spolupráce je posílení všech stávajících operačních jednotek IT americké námořní pěchoty.

Softwarové produkty a služby VMware umožní námořní pěchotě zvýšit její dostupnost, míru zabezpečení, stabilitu, dále zamezit výpadkům a současně zkrátit dobu obnovy v případě výskytu nahodilé události. Tato implementace se stane základem dlouhodobé strategie virtualizace navržené k tomu, aby poskytovala odborné služby uživatelům, jejichž životy závisejí na nepřetržitém přístupu ke kritickým aplikacím a informacím podle momentální potřeby.

Díky infrastruktuře VMware může námořní pěchota splnit svůj náročný cíl konsolidace serverů. Dále bude možné zredukovat fyzickou infrastrukturu ze 300 datových center po celém světě, která dnes provozují přibližně 12 000 fyzických serverů, na 30 datových center a 100 mobilních platforem.

Infrastruktura VMware nabízí vysokou úroveň zabezpečení, dostupnost a spolehlivou obnovu při výskytu nahodilé události – to vše je nezbytné k zajištění úspěchu vojenských operací probíhajících na celém světě.

VMware ACE nabízí úplnou portabilitu, postavenou na zabezpečených pracovních plochách podporujících virtualizaci. Realizují se pomocí malých USB disků, které lze použít na libovolném PC. Mobilní bojová jednotka tak může přistupovat k počítačovému prostředí v reálném čase a z libovolného místa.

Námořní pěchota USA může díky školením a profesionálním službám pro VMware rychle a efektivně nasazovat všechny úrovně uživatelů bez ohledu na místo, a současně používat rámcový systém pro vývoj a ladění strategií virtualizace infrastruktury pro použití v budoucnu.