Hlavní navigace

NanoTruck míří poprvé do Česka, k vidění bude na ČVUT v Praze

[Tisková zpráva] NanoTruck je pojízdná laboratoř, která bude poprvé představena veřejnosti v rámci mezinárodní nanotechnologické konference EuroNanoForum 2009. K vidění bude od 3. do 5. června 2009 před budovou Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze (Thákurova 7, Praha 6). Prohlídky budou probíhat od 9.00 do 18.00 hodin v rozsahu 45 minut.

Sdílet

Pojízdná laboratoř seznámí návštěvníky se světem neuvěřitelně malých rozměrů a odpoví na otázky, co jsou a k čemu slouží nanotechnologie. Dále ukáže, v jakých oborech se dnes nanotechnologie uplatňují, jakým směrem se ubírá jejich výzkum, jaké jsou perspektivy výzkumu a případná rizika.

Slavnostní otevření laboratoře NanoTruck se uskuteční 3. června od 9.00 hodin a zúčastní se jej prorektor pro vědeckou a výzkumnou činnost ČVUT prof. Ing. Ladislav Musílek, CSc., předseda Akademie věd ČR prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., starosta Prahy 6 Mgr. Tomáš Chalupa a další. Pozván byl i primátor Prahy MUDr. Pavel Bém.

Vstup do pojízdné laboratoře je pro všechny zájemce zdarma. Informace budou podávány v češtině. Doba od 9.00 do 12.00 hodin bude přednostně vyhrazena pro školní skupiny, pro něž je nutná předchozí registrace. Kontakt pro registraci: Ilona Babková, tel.: 234 006 173, e-mail: babkova@tc.cz.

NanoTruck je součástí informační kampaně, kterou iniciovalo německé Spolkové ministerstvo pro vzdělávání a výzkum.