Hlavní navigace

Nápadem roku se stal portál UkažJakBydlíš.cz

[Tisková zpráva] Soutěž UniCredit Bank Nápad roku 2010 vyhlásila vítěze

Sdílet

(Praha, 20. května 2010) – V soutěži UniCredit Bank Nápad roku 2010, kterou organizuje Institut rozvoje podnikání (IDE) při VŠE v Praze, včera vyhrál Štěpán Bartyzal s projektem UkažJakBydlíš.cz. Jde o portál určený ke sdílení fotografií o bydlení, na kterém budou moci uživatelé čerpat inspiraci a firmy prezentovat realizované projekty. Druhý se umístil Jaroslav Škrabálek s projektem Takeplace, webovou službou pro plánování a organizaci akcí, a na třetím místě skončil Jaroslav Poul s projektem InsolveReader. Cílem soutěže je identifikovat zajímavé podnikatelské záměry a pomoci s jejich realizací.

„Zájem o podnikání u veřejnosti podle průzkumů roste. Od samotného nápadu k opravdové realizaci však přejde jen zlomek z nich, nejčastěji z důvodu nedostatku zkušeností nebo financí. Tyto bariéry se proto snažíme postupně odstraňovat i prostřednictvím této soutěže, která projektům pomáhá zviditelnit se u veřejnosti i před potenciálními investory,“ řekl dnes Martin Kešner, výkonný manažer Institutu rozvoje podnikání (IDE) při VŠE v Praze.

Porotu soutěže nejvíce zaujal projekt UkažJakBydlíš.cz. Jde o internetový katalog fotografií interiérů a exteriérů, na kterém se budou moci uživatelé inspirovat při řešení vlastního bydlení. Prezentovat své realizované projekty nebo výrobky zde však budou moci za poplatek i firmy. Podobný portál na českém internetu podle slov jeho předkladatele projektu zatím neexistuje.

„Portálů o bydlení existuje na českém internetu mnoho, obsahují však převážně textovou informaci, obrázků je na nich jen velmi málo. Náš portál bude založen z devadesáti procent na fotografiích a jen z deseti procent na textovém obsahu. To uživatelům umožní lépe načerpat inspiraci a případně si i vybrat dodavatele podle již realizovaných projektů,“ vysvětluje Štěpán Bartyzal.

Na druhém místě se umístil projekt Takeplace, který vyhrál i zvláštní kategorii Student podnikatel. Jde o webovou službu pro organizaci různých typů akcí, která na jediném místě poskytuje on-line nástroje a software pro plánování, tvorbu programu, evidenci kontaktů a emailovou komunikaci, přípravu textů, zajištění ubytování, vyúčtování, platby a podobně.

Třetí místo obsadil projekt INsolveReader. Jde o software, který automaticky monitoruje, zda s některým obchodním partnerem firmy bylo zahájeno insolvenční řízení, na což následně upozorní odpovědného pracovníka a dále automatizovaně zpracuje potřebné postupy. Na šestém místě se umístil a zvláštní kategorii Potenciál vyhrál projekt Interaktivní podlaha.

Do třetího ročníku soutěže se přihlásilo celkem 93 projektů, které hodnotila desetičlenná porota složená ze zkušených podnikatelů, manažerů, investorů i zástupců médií. O úspěchu projektu rozhodovaly proveditelnost v praxi, kvalita zpracování, originalita a potenciál dalšího růstu. V rámci finálového kola byly navíc hodnoceny i osobní charakteristiky osob, které budou záměry realizovat.

„Byl jsem mile překvapen kvalitou a profesionalitou představených projektů, byť je ve většině případů předkládali stále ještě studenti. Ve finále jsme preferovali ty projekty, které v sobě nejlépe snoubily vlastní invenci, a z našeho pohledu správné předpoklady realizovatelnosti. Důležitá byla i schopnost předkladatelů nás přesvědčit, tedy nám svůj nápad prodat. Jako bankéř jsem si potvrdil, že naše orientace na poradenství je správnou cestou,“ říká Marek Plas, SME UniCredit Bank.

Soutěž Nápad roku organizuje Institut rozvoje podnikání (IDE) při VŠE v Praze. Titulárním partnerem třetího ročníku soutěže je UniCredit Bank. Hlavním partnerem je LG Electronics CZ a odborným podporovatelem Unie malých a středních podniků ČR. Dalšími partnery jsou Advokátní kancelář Vyroubal Krajhanzl Školout & spol., Grada, H1.cz a VOX.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).