Ve čtvrtek 6. ledna se diváci nejprve podívají na speciální díl o osudech projektů, které uspěly, a nebo zaujaly v již odvysílaných dílech. Jak se jim dnes daří a kam se posunuly? V tomto dílu autoři mimo jiné připomenou projekt Ivana Neumana. Jeho plastická neinvazivní operace vyvolala velký zájem diváků, a ti se nyní mohou podívat na operaci provedenou na několika dobrovolnících. První díl třetí řady Dne D vysílá ČT1 13. ledna 2011.
Den D je českou verzí celosvětově úspěšného formátu Dragons´ Den. Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici. Pokud se takový objeví, vkládají do něj vlastní peníze, zkušenosti a kontakty. A kteří to jsou? Úspěšní podnikatelé Dana Bérová, Marta Nováková, Tomio Okamura, Michael Rostock-Poplar a Ivan Pilný.
Do třetí řady Dne D přihlásili jejich autoři na 400 projektů. Před kamery se dostal přibližně každý šestý. Podle tvůrců pořadu jsou tentokrát projekty originálnější a především obchodně propracovanější než v minulosti. Oproti předchozím dvěma řadám mohou tentokrát zájemci žádat až tři miliony korun, což je dvojnásobek původní částky. Překvapením pro diváky je také nový způsob, jakým uchazeči po skončení svých prezentací vyjadřují svoje emoce, dojmy a pocity.
Stejně jako v předchozích dvou řadách pětice investorů každý projekt pečlivě prověří. Jejich autory zahrnuje dotazy a pranic je nešetří. Zajímá se nejen o zajištění výroby, ale také o obchodní strategii, očekávanou skupinu potencionálních zákazníků a další podrobnosti svědčící o připravenosti podnikatele vstoupit se svým projektem na trh.
Tvůrci pořadu si pochvalují, že se připravenost projektů výrazně zvedla. Uchazeči se z odvysílaných dvou řad výrazně poučili. Tím, že byl navýšen limit až na tři miliony koruny, se přihlásili podnikatelé s propracovanějšími projekty, z nichž některé dnes již fungují a investici potřebují proto, aby se posunuli o úroveň výše.
Den D vyrábí Centrum zábavné tvorby Televizního studia Brno České televize.