Hlavní navigace

Napětí jako „na zavolanou“!

[Tisková zpráva] I o tomto víkendu pokračuje Prima kino už od 20.00 hod. další dávkou napětí. Páteční Dannyho parťáci přimísí i špetku humoru, zato mořská vlna, která převrhne v sobotu loď Poseidon, bude nemilosrdná. V neděli pak mohou diváci Prima kina očekávat smrtící telefonní hovor.

Sdílet

Stejně jako minulý víkend, i tentokrát diváky v pátek večer od 20.00 ohromí hvězdná herecká koncentrace Dannyho parťáků 2. Uplynuly tři roky od doby, kdy režisér Steven Soderbergh natočil kultovní přepracování původního filmu z 60. let s Frankem Sinatrou v hlavní roli a nabídl divákům jako úctyhodnou náhradu George Clooneyho ve společnosti Brada Pitta a jiných hereckých es.

Uplynuly ale také tři roky v životech hlavních postav a parta profesionálních zlodějů už má zase co na práci. Terry Benedict, jemuž drze parťáci vyloupili v prvním díle hned tři kasina najednou, totiž nemá rád nesplacené dluhy, a tak je Dannyho skupina postavena před další těžký úkol. Ten buď splní, nebo jim hrozí, že si na ně došlápnou Terryho lidi a oni skončí pár stop pod zemí. Kromě Terryho se ale vydá Dannymu po stopě také Europol, který má o jeho záměrech až podezřele mnoho informací… Ve zdařilém druhém díle originálního snímku se vedle Dannyho skupiny 11 hereckých idolů objeví i svůdná Catherine Zeta-Jones, jež zamotá hlavu dokonce jednomu z parťáků. V miniroli se pak můžete těšit i na Bruce Willise. Koho víc ze současného hollywoodského světa si ještě přát?

Sobota, 14. listopadu, bude od 20.00 patřit další klasice. Tentokrát půjde o remake legendárního snímku Dobrodružství Poseidonu. Snímek s názvem Poseidon a s Joshem Lucasem či Kurtem Russellem v hlavních rolích předpokládá u diváků již nějakou znalost příběhu z předchozího zpracování, a tak se nezdržuje žádnými vysvětlivkami a zdlouhavým představováním postav. O to více potom zatáhne diváky do děje, když se při novoročním přípitku převalí přes loď Poseidon gigantická vlna. Ta obrátí celou loď dnem vzhůru a většina její posádky se tak smíří se smrtí. Skupinka odvážných se však nechce tak lehce vzdát a vydá se na nelehkou cestu ke dnu vzhůru, při níž jdou všichni nadoraz svých možností a někteří při této cestě k životu zahynou. Remake úspěšného katastrofického snímku z roku 1972 Dobrodružství Poseidonu natočil slavný režisér Wolfgang Petersen, známý mimo jiné díky snímkům Air Force One, Smrtící epidemie či Troja. Zajímavostí je, že byl film natočen s rekordním rozpočtem, což se později odrazilo i na hodnocení diváků i odborníků. Poseidon byl totiž nominován na Oscara právě v kategorii vizuálních efektů.

V neděli čekají na diváky Prima kina od 22.15 neobvyklé telefonní hovory ve snímku, který je mnohými hodnoceném jako geniální. Nese název Telefonní budka. Ta je ostatně v podstatě jediným dějištěm celého filmu, který ovšem nenabízí ani vteřinu nudy. Od chvíle, kdy arogantní novinář Stuart zvedne sluchátko telefonu ve zvonící budce a ozve se charismatický hlas Kiefera Sutherlanda, nepřestanou diváci tajit dech napětím. Cizí člověk ze sluchátka totiž Stuartovi (alias Colinu Farrellovi) oznámí, že pokud zavěsí, bude nemilosrdně popraven ostřelovací puškou. V tu chvíli začíná slovní fotbal na život a na smrt, během něhož se Stu přesvědčí, že autor hlasu ze sluchátka opravdu zabíjí. A co po něm vlastně chce? Jen aby přestal lhát, nevyužíval lidi okolo a byl upřímný. Zdá se vám to snadné? Že tomu tak zdaleka není a že bude v sázce hned několik lidských životů, se můžete přesvědčit právě v tomto filmu podle scénáře hvězdného Larryho Cohena. Perliček k samotnému snímku je hned několik: např. to, že jej natočil režisér Joel Schumacher během 12 dní, nebo že se o hlavní roli zajímal Jim Carrey i Will Smith. Naprosto neobvyklým je pak to, že byl celý film natočen chronologicky tak, jak se odehrával děj.