Hlavní navigace

Nároční zákazníci spoléhají na Barracuda NG Firewall

[Tisková zpráva] Počátkem loňského podzimu společnost Barracuda Networks oznámila strategickou akvizici, díky které získala majoritní podíl v rakouské společnosti phion AG, která se deset let velmi úspěšně specializovala na komplexní řešení korporátních firewallů a zabezpečeného vzdáleného přístupu.

Sdílet

Po integraci produktů phion netfence do nabídky Barracuda Networks byla na trh uvedena zařízení řady Barracuda NG Firewall, která uživatelům nabízí velmi pokročilé řešení pro jejich informační bezpečnost, do něhož spadá filtrování webu a e-mailu, ochrana před neoprávněným přístupem, správa aplikací na úrovni sedmé vrstvy (Layer 7 application profiling) a řízení přístupu k síti.

Mezi další funkce patří rovněž inteligentní řízení zátěže linek a záložních spojení podle aplikací a stavu sítě , vysoce efektivní nástroje na dálkovou analýzu provozu a dění na síti ve vzdálené lokalitě, velmi flexibilní statisticko-analytické nástroje s granularitou až na detailní úroveň a možností rychlého efektivního zásahu, precizně auditovaný a zálohovaný systém s uloženými verzemi konfigurací a možností rychlého rollback konfigurací (revision control). To vše v rámci jediné centrálně spravované platformy, která může pokrývat celou rozsáhlou korporátní síť včetně detašovaných poboček, datových center či jednotlivých vzdálených uživatelů.

Důležitým dokladem bezpečnosti a kvality jsou nezávislé certifikáty potvrzující poskytovanou úroveň zabezpečení. Německý federální úřad pro informační bezpečnost (BSI) udělil produktu netfence firewall 3.0 certifikaci pro Evaluation Assurance Level 4+ (EAL4+) v souladu s Common Criteria (CC).

Vysokou kvalitu a užitnou hodnotu této platformy jednoznačně potvrzují reference od řady stávajících významných zákazníků z oblasti průmyslu a finančnictví, a to převážně na německém a rakouském trhu.

Z velkých uživatelů lze zmínit například německou Postbank, která díky této platformě mohla realizovat vysoce spolehlivé a zabezpečené připojení zhruba 2500 vzdálených klientů ve své velmi rozsáhlé síti bankovních poboček, spolu s velmi účinnou ochranou vnitřní sítě. Podobným způsobem využívá toto řešení také Hypovereinsbank nebo Schoellerbank. Mezi klíčové zákazníky patří rovněž koncern EADS, který je jedním z největších světových dodavatelů kosmických a zbraňových systémů. Řada dalších velkých klientů spadá do sféry, průmyslu, dopravy a logistiky. Pro ilustraci lze uvést například společnosti Konica Minolta Europe, STRABAG, Schenker Deutschland, RHI AG nebo Sanochemia. Mezi další uživatele patří také Goethe-Institut či University of Bern.

Na počátku letošního roku tak řešení phion / Barracuda NG Firewall používalo již více než 1000 zákazníků, u kterých je instalováno přes 15000 kusů zařízení a registrováno zhruba 100000 vzdálených VPN klientů. Tento mimořádný úspěch na stávajících trzích poskytuje produktům Barracuda NG Firewall skvělou výchozí pozici pro expanzi v globálním rozsahu, ke které nepochybně dojde v průběhu letošního roku.

Produkty řady Barracuda NG Firewall jsou aktuálně dostupné v sedmi různých modelech pokrývajících svou kapacitou a funkčními možnostmi potřeby malých, středních i opravdu velkých firem nebo organizací. Propustnost firewallu se u jednotlivých modelů pohybuje v rozmezí od 136 Mbps do 10 Gbps a propustnost VLAN konektivity od 80 do 678 Mbps.

Více informací o produktech Barracuda NG Firewall a podrobný popis aktuálně nabízených modelů včetně všech funkčních vlastností tohoto řešení můžete získat na stránkách http://www.ba­rracuda.com/ng

V České republice je distributorem zařízení Barracuda Networks společnost Gesto Communications.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).