Národní koordinační skupina otevřela 22 center pro handicapované občany

[Tisková zpráva] V rámci informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání otevřela Národní koordinační skupina pro digitální vysílání 22 nových speciálních informačních center pro handicapované občany. Centra vznikají v oblasti, kde je přechod na digitální TV vysílání aktuální, tedy v územních oblastech Plzeň a Praha. Ve specializovaných centrech si mohou zdravotně postižení spoluobčané vyzkoušet práci se set-top-boxem a přijít si pro radu ohledně přechodu na digitální televizní vysílání.

Sdílet

Dosud bylo na území České republiky pouze jedno takové středisko na Praze 5. „Koncept informačních středisek pro handicapované občany se nám osvědčil,“ uvedl Zdeněk Duspiva, národní koordinátor pro digitalizaci. Informační centra proto nyní přibudou i v Plzni, Chebu, Tachově, Sokolově, Karlových Varech, Lounech, Rakovníku či Chomutově. V územní oblasti Praha pak v Mělníku, Kladně, Mladé Boleslavi, Kutné Hoře, Praze, Berouně, Příbrami, Benešově, Kolíně a Nymburku. „Adresy a kontakty na jednotlivá centra jsou zveřejněny na webu www.ozp-digitalne.cz,“ informoval Jiří Mánek, projektový manažer občanského sdružení Trianon Čechy, které centra pro Národní koordinační skupinu pro digitální vysílání v ČR pomáhá zajišťovat. Cílem středisek je poradit, ukázat a demonstrovat, veškeré tyto služby jsou pro zdravotně postižené spoluobčany samozřejmě zdarma.“ dodal Mánek.

Všechna centra jsou v provozu dva dny v týdnu a fungovat budou až do 31. října 2009.

Specifické aktivity cílené na zdravotně postižené občany jsou součástí komplexní informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání již od počátku roku. Patří mezi ně především speciální semináře, informační střediska, proškolování samotných osob se zdravotním postižením na školitele pro tuto cílovou skupinu nebo speciální webové stránky www.ozp-digitalne.cz.

Informační kampaň probíhá již od loňského roku, nyní se zaměřuje především na územní oblasti Plzeň a Praha, kde dojde k ukončení analogového televizního vysílání letos na podzim.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).