Hlavní navigace

Za říjen a listopad narostl prodej letenek do USA o 28% ve srovnání s loňskem

[Tisková zpráva] Cestovní a dopravní agentura ASIANA zařadila od prvního dne bezvízového styku se Spojenými státy do své nabídky povolení ke vstupu do USA k letence zdarma. V této souvislosti také rozšířila předvánoční nabídku levných letenek do New Yorku i ostatních destinací severoamerického kontinentu. Tyto nabídky navýšily zároveň se zrušením víz prodej letenek v říjnu a listopadu o 28% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Sdílet

Praha, 4. prosince 2008 – Od 17. listopadu letošního roku nepotřebují občané České republiky pro krátkodobé turistické a obchodní cesty do USA (do 90 dnů pobytu) vstupní víza. Podle údajů největšího prodejce letenek Asiany zájem o lety do USA značně narostl: „Za říjen a listopad letošního roku jsme zaznamenali zvýšení prodejů do USA o 28% oproti stejnému období loňského roku.

Vliv na rostoucí zájem o destinace v USA připisujeme jednak zrušení vízové povinnosti, ale také našim speciálním nabídkám letenek, které jsme obohatili o další zajímavé služby jako Fly & Drive, Fly & Shop, a pod. Zvýšený zájem o letenky registrujeme rovněž na leden a únor příštího roku, kdy americké obchody nabízí tradiční povánoční slevy,“ uvádí obchodní ředitel Asiany Josef Trejbal.

K cestě do Spojených států amerických nyní postačí pouze platný biometrický cestovní pas spolu se speciálním povolením k vycestování. Právě jeho vyřízení nabízí cestovní a dopravní agentura ASIANA pro své klienty bezplatně ke každé zakoupené letence.

„Ne každý si troufne osobně na vyřizování formalit na velvyslanectvích a konzulátech, zatímco naši pracovníci mají s mnoha ambasádami mnohaleté zkušenosti,“ vysvětluje vedoucí vízového oddělení Asiany Mgr. Natálie Sedláčková. „Především dokáží správně poradit a upozornit na důležité věci. Klientovi stačí, když se zastaví na kterékoliv z našich poboček v Praze, Karlových Varech nebo ve Zlíně případně kontaktuje elektronicky vízové oddělení Asiany.“

Pracovník agentury vyplní se zákazníkem potřebný formulář a odešle jej na ambasádu USA. „Pro tuto práci máme své vlastní kurýry, kteří zajistí, že zásilka je skutečně předaná do správných rukou. Po vyřízení kontaktujeme klienta, který si povolení vyzvedne na naší pobočce,“ doplňuje Mgr. Sedláčková.

Čeští občané, kteří budou cestovat do USA za jiným účelem, než je turistika nebo obchod (mj. třeba studium, pracovní činnost, výměnné pobyty, studentské brigády apod.), budou víza i nadále potřebovat a musí kontaktovat konzulární oddělení Velvyslanectví USA v Praze. Ti, kteří platná americká víza mají, je mohou využít pro cesty do USA až do doby ukončení jejich platnosti.