Hlavní navigace

NAROZENINY ČESKÉHO ROZHLASU REGION OSLAVILO V PODĚBRADECH PŘES PĚT TISÍC LIDÍ

[Tisková zpráva] V sobotu 30. srpna oslavil Český rozhlas Region na lázeňské kolonádě v Poděbradech své narozeniny. V pravé poledne se rozběhl na hlavním pódiu program plný výborné hudby – mezi gratulanty nechyběli hvězdy české pop-music Petr Muk, Jakub Smolík nebo Milan Drobný, svou hudební troškou do mlýna přispěl i moderátor Regionu Josef Zíma.

Sdílet

O mluvené slovo a zábavu se mimo moderátorské dvojice Iveta Chlumská – Patrik Rozehnal postarali také imitátor Václav Faltus, moderátorské hvězdy Českého rozhlasu Region – Eduard Hrubeš a Naďa Konvalinková i stálá spolupracovnice MUDr. Kateřina Cajthamlová.

„První tři tisícovky gratulantů jsme nasytili a napojili – byl pro ně připraven guláš a Postřižinské pivo zdarma“, prozradil nám hlavní koordinátor akce Petr Jindra z Českého rozhlasu Region. Oslava narozenin středočeské stanice Českého rozhlasu přilákala více než 5000 návštěvníků nejen ze středních Čech.

O dění na lázeňské kolonádě nebyli ochuzeni ani posluchači, kteří do Poděbrad nedorazili. V přímých vstupech dostávali informace přímo z místa a z éteru si mohli vychutnat i celá pěvecká vystoupení. Návštěvníci narozeninové oslavy také mohli ve stanu Českého rozhlasu Regionu nahlédnout do zákulisí rozhlasové práce. Po celé odpoledne jim redaktoři předváděli práci se zvukem, stříhání v počítači a další detaily své práce.

Oslava byla spojená s vyhlášením Středočeského zahrádkáře roku 2008. Tím se stal po téměř bezchybném výkonu ve třech soutěžních disciplínách pan Josef Kahler z Hostína na Mělnicku. S ostatními finalisty se utkal ve vytahování pampelišek speciálním „protiplevelovým“ nástrojem, v řezání pilou na přesnost a v odšťavování pomerančů. Stříbrnou příčku obsadil Lukáš Dráb z Nesvačil na Benešovsku a bronz si z Poděbrad do Kolína odvezla Ludmila Růžičková.

Všichni finalisté soutěže získali hodnotné ceny, které jistě využijí nejen na zahradě – křovinořez, štípačku dříví, nůžky na živé ploty, pily, vysavače listí a hrabla na sníh od firmy Vari, vytahovače plevele a kuchyňské nože od firmy Fiskars, lázeňské pobyty od Lázní Poděbrady nebo roční předplatné časopisu Zahrádkář a další dárky.

Účastníky oslav zdarma přivezly (a následně samozřejmě i odvezly) z různých koutů středních Čech čtyři modernizované vlakové jednotky Regionova. Tyto žlutozelené dvoudílné soupravy jsou částečně nízkopodlažní a mají i speciálně upravené sociální zařízení pro handicapované cestující. Do Poděbrad s nimi dorazila více než tisícovka cestujících a díky nízkopodlažní dispozici Regionovy také tři nemluvňata v kočárku a jeden vozíčkář. České dráhy nasazují tyto moderní motorové vlaky na regionální tratě v celé republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).