Hlavní navigace

NAROZENINY ČESKÉHO ROZHLASU REGION OSLAVILO V PODĚBRADECH TÉMĚŘ 5000 LIDÍ

[Tisková zpráva] V sobotu 29. srpna oslavil Český rozhlas Region na lázeňské kolonádě v Poděbradech své narozeniny. V pravé poledne se rozběhl na hlavním pódiu program plný výborné hudby – mezi gratulanty nechyběly stálice české hudby - Yvonne Přenosilová, Petra Černocká, Josef Laufer, Jakub Smolík a Petr Spálený s Apollo Bandem. Svou hudební troškou do mlýna přispěla i moderátorka Regionu Jana Chládková nebo skupiny Eldorádo a ABBA Chiquita Revival.

Sdílet

O mluvené slovo a zábavu se mimo moderátorské dvojice Iveta Chlumská – Patrik Rozehnal postarali moderátorské hvězdy Českého rozhlasu Region – Eduard Hrubeš a Jan Rosák – ten mimo jiné povyprávěl své zážitky z cest po Africe. Překvapením byla návštěva světoznámého fotografa Jana Saudka.

Oslava narozenin středočeské stanice Českého rozhlasu přilákala téměř 5000 návštěvníků nejen ze středních Čech, bezmála šest stovek diváků si vychutnalo večerní promítání české letní komedie Bobule.

O dění na lázeňské kolonádě nebudou ochuzeni ani posluchači, kteří do Poděbrad nedorazili. V sobotu 5. září si budou moci poslechnout záznam narozeninové oslavy na frekvencích Českého rozhlasu Region.

Oslava byla spojená s vyhlášením Středočeského zahrádkáře roku 2009. Tímto titulem se může od soboty pyšnit první žena v historii soutěže – Markéta Holubová z Bečvár. Druhou příčku obsadil Stanislav Votlučka z Bražné, bronz si do Uhlířských Janovic odvezl Petr Krčík. Všichni finalisté soutěže získali hodnotné ceny, které jistě využijí nejen na zahradě – sekačku, křovinořez, štípačku dříví, nůžky na živé ploty, pily, vysavač listí, hrabla na sníh, kuchyňské nože, předplatné časopisu Zahrádkář a další dárky.

Účastníky oslav zdarma dopravily z různých koutů středních Čech modernizované nízkopodlažní jednotky Regionova. Tyto žlutozelené dvoudílné soupravy jsou částečně nízkopodlažní a mají i speciálně upravené sociální zařízení pro handicapované. České dráhy nasazují tyto moderní motorové vlaky na regionální tratě v celé republice.

Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro obyvatele a návštěvníky Středočeského kraje. V průběhu dne svým posluchačům poskytuje nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru (zprávy každou hodinu, ráno každých 20 minut, regionální předpověď počasí a dopravní servis), aktuální i náročnější publicistiku, kvalitní hudbu a zábavu. Večer a v noci vysílá pořady určené národnostním a sociálním menšinám, komponované hudební speciály i pořady kontaktní a slovesně-zábavné. Ke stěžejním pořadům Českého rozhlasu Region patří talk show Jana Rosáka Tandem, dále rozhovor K věci Tomáše Pancíře s významnou osobností veřejného života na aktuální středočeské téma, pořad o vaření Pochoutky, jehož autory jsou Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal a v neposlední řadě i hudební pořad U muziky s Josefem Zímou a pravidelný týdeník o zahrádkaření a kutilství Hobby magazín Eduarda Hrubeše.

Český rozhlas Region vysílá ve středních Čechách na frekvencích Mělník 87,6 FM; Beroun 88,4 FM; Benešov 99,0 FM; Příbram 100,0 FM; Mladá Boleslav a Nymburk 100,3 FM; Rakovník 100,4 FM; Kutná Hora, Kolín a Kladno 100,5 FM.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).