Hlavní navigace

Naše data jsou střežena špičkovými odborníky!

[Tisková zpráva] V pondělí 30. dubna 2007 úspěšně složil pracovník Oddělení koncepce a vývoje Ústavu informačních a komunikačních technologií MZLU v Brně Ing. et Ing. Aleš Kutín, hlavní datamanager univerzity, zkoušku z pokročilé znalosti databázového systému Oracle Database 10g na úrovni Oracle Certified Professional (OCP).

Sdílet

Náročná zkouška, která je druhým ze tří stupňů možné certifikace na databázový systém Oracle Database, prověřuje schopnosti databázových administratorů řešit náročné a kritické situace, ke kterým může dojít při provozu rozsáhlé databáze klíčových údajů.

Ing. Kutín má na univerzitě ve správě hlavní databázové servery uchovávající veškerá studijní, vědecko-výzkumná a administrativní data. Každý den spolu s ostatními správci a datamanagery zajišťuje chod jednoho z klíčových informačních systémů školy – Univerzitního informačního systému. V jeho správě se nachází téměř 1600 databázových tabulek, které obsahují více než 250 GB dat.

Dosažení certifikační úrovně OCP je dlouhodobým cílem Ústavu informačních a komunikačních technologií, neboť se jedná o jasný signál všem uživatelům i zákazníkům univerzity, že o jejich data se starají pracovníci, kteří prošli náročným školením a prokázali své znalosti v teoretickém i praktickém testu.

Mimo jednoho pracovníka úrovně OCP pak na naší univerzitě působí dva pracovníci s certifikací na základní úrovni OCA (Oracle Certified Associate) – Bc. Miroslav Prachař a Bc. Petr Dadák (současně certifikován na úrovni CCNA v oblasti sítí).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).