Hlavní navigace

Natáčí se další příběhy hrdinů Pojišťovny štěstí

[Tisková zpráva] První klapkou včera v 9 hodin ráno zahájili tvůrci a protagonisté seriálu natáčení další - v pořadí již páté – řady velkého televizního románu Pojišťovna štěstí, jež se těší neutuchajícímu diváckému zájmu. První obrazy se odehrály v domě seriálové Marty v podání Jany Švandové. Příznivci seriálu si však na novou řadu budou muset ještě chvíli počkat, na televizních obrazovkách se totiž její první díly objeví až v druhé polovině příštího roku.

Sdílet

Praha, 12. listopadu 2008 – Vánoční čas s ryze „nevánoční“ atmosférou. Nacházíme se v obydlí Marty (Jana Švandová), které u stolu dělají společnost dcera Helena (Vanda Hybnerová), partner Karel (Petr Nárožný) a Karlova vnučka Karolína (Nikol Štíbrová). Marta pláče, Helena ji chlácholí. Ve vzduchu je cítit strach a napětí…

Právě v takto dramatickém duchu začíná natáčení páté řady Pojišťovny, na níž tvůrci a protagonisté začali po krátké přestávce v těchto dnech intenzivně – a s očividnou chutí a energií – pracovat. Stejně jako v předchozích sériích sází na silný příběh s emocionálními a překvapivými situacemi a zvraty.

Devizou seriálu je silné herecké obsazení a režijní vedení. „Bez energie, chuti a radosti by nebylo možné do takovéhoto mamutího projektu vstoupit,“ je přesvědčen režisér Jiří Adamec. Herci mu dávají za pravdu. „Atmosféra na natáčení je od samého počátku výborná, bez toho by to ani nešlo,“ přitakává Miroslav Etzler. Ten dnes natáčel pouze jeden obraz, a když na něj nemířily kamery, působil malinko nervózně. Natáčení bylo totiž ve skluzu, a on se tak opozdil na generální zkoušku v Divadle Ungelt, kde zkouší novou hru.

Právě Tomáš Kraus (Miroslav Etzler) bude stěžejní postavou páté série Pojišťovny štěstí. „Tomáš si bude muset najít zpátky svoje místo na slunci, hned v úvodu páté série se mu zhroutí celý svět. Přijde doslova o všechno…,“ odtajňuje scenáristka seriálu Eva Papoušková.

I v nové 16-ti dílné sérii, jejíž natáčení zabere 65 až 100 natáčecích dní, budou hrdinové procházet různými životními zvraty. Hlavní osou příběhu je opět hledání štěstí.

Jednotlivé scény se budou odehrávat v již známých prostředích – na zámečku Grácie, v První rodinné pojišťovně, v zahradnictví Marie, v domech Tomáše či Marty a dalších. V reálu se bude opět natáčet například na malebném zámku Hluboš, v Berouně, v Příbrami, v Praze na Letné a ve Stodůlkách, v Černolicích a v Hvozdnici u Davle.

Tvůrci nezanevřeli ani na většinu divácky oblíbených postav, i nadále se tak budeme setkávat s herci, kteří k Pojišťovně neodmyslitelně patří. Přibudou však i tváře nové. „Budou to zejména dvě silné ženské postavy – Jolana, kterou ztvární Jitka Schneiderová, a Klára, kterou si zahraje Kateřina Winterová. O krásné ženy nebude tedy v seriálu nouze,“ dodává Papoušková.

Seriál se těší neutuchajícímu diváckému zájmu. Zatím odvysílané díly vidělo průměrně 2 323 024 diváků starších 15 let. Doposud si ho nenechalo ujít v průměru 58,35% diváků ve věku 15–54, kteří byli tou dobou u televizních obrazovek. V cílové skupině 15+ pak průměrně 53,84% diváků. Již tradičně boduje seriál u „něžného pohlaví“. V cílové skupině 15–24 let jej průměrně sleduje 70,80% divaček.