Hlavní navigace

Natěrač a Bez předsudků soutěží na festivalu Novoměstský hrnec smíchu

[Tisková zpráva] Dvě dramatické hry Natěrač a Bez předsudků, které nabídla divákům TV Nova ve zcela novém provedení, budou soutěžit o jednu z cen 31. ročníku filmového festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu v Novém Městě nad Metují. Festival začíná v sobotu 19. září a Nova je jeho generálním mediálním partnerem.

Sdílet

Praha 17. září 2009 – Obě slavné, komediálně dramatické hry, které se u nás těší velké oblibě díky známým inscenacím v pražském divadle Kalich, uvidí festivalové publikum 23. září. Natěrač začíná v 16 hodin, Bez předsudků je na programu od 17.30 hodin.

Natěrače pro televizi Nova upravil režisér Jaroslav Brabec. Do příběhu ochotníka Waltera, kterého souhra pikantních okolností kolem nevěry ženy, v jejímž bytě právě pracuje, přinutí sehrát roli jejího manžela, obsadil Jitku Čvančarovou, Jana Budaře a Marthu Issovou. Hru Bez předsudků, jež se odehrává v motelu, kde musí v jediném volném pokoji neplánovaně přespat šéf se sekretářkou, režíroval Zdeněk Troška. Před kamerou si v ní své divadelní role zopakovali Jana Paulová a Pavel Zedníček.

Generálním mediálním partnerem 31. ročníku festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu, který se koná v Novém městě nad Metují ve dnech 19. – 26. 9. 2009, je televize Nova. Festival filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu je soutěžní přehlídkou nových českých filmových a televizních komedií dokončených v období od konání posledního ročníku festivalu. Novinkou letošního ročníku je zařazení nové soutěžní sekce, Studentský smích, ve které změří svoje síly studenti českých filmových škol. Tato soutěžní sekce vznikla díky spolupráci s TV Nova, která věnuje velký prostor nastupujícím mladým tvůrcům v každoročním projektu Noc filmových nadějí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).