Hlavní navigace

Naučte své techniky certifikovat optické sítě s novým modulem DTX Compact OTDR

[Tisková zpráva] Chrudim 13. 8. 2007 – Nový modul DTX Compact OTDR dělá z testeru DTX-1800 od Fluke Networks jediný kabelový tester nabízející certifikaci optických i metalických sítí podle všech průmyslových standardů.

Sdílet

Kompaktní OTDR modul promění váš kabelový tester v plnohodnotný OTDR. Řešte problémy s optickými vlákny a certifikujte je jako experti. Modul vám nabídne další zhodnocení vaší investice do testeru DTX-1800 CableAnalyzer. Ze všech svých techniků můžete udělat experty na testování optických sítí. A také rozšíříte nabídku své firmy a potencionální zis­ky.

Kromě certifikačního testování vám modul Compact OTDR nabídne plnohodnotné testování singlemode a multimode optických spojů. OTDR modul nabízí pokročilou analýzu optických spojů a certifikaci dle všech průmyslových standardů.

Nové aplikace vyžadují větší a větší šířku pásma. Standardy pro širokopásmové přenosy mají mnoho omezení na vlastnosti instalované sítě. Abyste si mohli být jisti, že aplikace úspěšně poběží, je nutné testovat kabeláž ve třech následujících bodech:

  • podle standardů určených v systémovém návrhu
  • podle specifikace určené v instalačním kontraktu
  • podle potřeby budoucích aplikací a síťových služeb

Testování optických sítí se provádí ve dvou úrovních – základní neboli Tier1 a rozšířená Tier2. Základní certifikace pracuje s testem ztráta/délka kabelu, pomocí kterého se měří útlum mezi jednotlivými body sítě. Naměřená ztráta je porovnána s maximální ztrátou povolenou standardy. Rozšířené testování vyžaduje OTDR trasování, které rozpozná jednotlivé komponenty sítě a jejich ztrátu.

Pokročilé testování optických sítí je nezbytné, protože identifikuje chyby, které mohou být neviditelné pro základní testování. Základní testování optických vláken je důkazem, že spoje splňují průmyslové standardy. Úspěšná rozšířená certifikace je důkazem, že každá součást vaší optické sítě byla správně nainstalována.

Kabelový tester DTX-1800 CableAnalyzer vám nyní nabídne jak základní, tak rozšířenou certifikaci optických sítí. Rozšiřuje tím možnosti vašeho testeru při zachování snadnosti jeho obsluhy. Pomocí optických modulů pro singlemode a multimode spoje můžete jedním stiskem tlačítka provést test ztráta/délka na dvou vláknech a dvou vlnových délkách a určit zda jsou v pořádku či nikoli.

S modulem DTX Compact OTDR můžete stejně snadno provést také rozšířené testování. Jediný test ověří všechny konektory a spojení kabelů a tím zjistí, zda instalovaná síť splňuje požadavky dané specifikací. Tester DTX-1800 CableAnalyzer vám s optickými moduly pro základní certifikaci a DTX Compact OTDR pro rozšířenou certifikaci nabídne komplexní ověření instalované sítě.

Testovací modul DTX Compact OTDR lze dokoupit jak ke stávajícím testerům DTX-1800, tak zakoupit i v cenově výhodném samostatném setu. Více informací lze získat na adrese http://www.flu­ketestery.cz/pro­dukty/dtx_cable­analyzer_vlas­tnost_otdr.html

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).