Hlavní navigace

Naučte svůj kamerový systém číst poznávací značky aut

[Tisková zpráva] Společnost NEXTLAN, distributor řešení pro datové sítě a telekomunikace, představuje nový modul XProtect Analytics License Plate Recognition. S jeho pomocí lze snadno rozeznávat poznávací značky vozidel a přiřadit jim události. Je možné také systém provázat s daty z pokladních terminálů (POS), a bránit tak například krádežím u čerpacích stanic

Sdílet

Poslední novinkou, která rozšiřuje schopnosti dohledového systému XProtect, je analytický modul XProtect Analytics License Plate Recognition (LPR). Analytický modul zjistí, přečte a uloží poznávací značku vozidla z digitálního videostreamu. Je určen pro ověřování přístupu vozidel, správu mýtného a parkovacích poplatků, ochranu čerpacích stanic a všechny další aplikace, kde je třeba zjištění, rozpoznání a uložení poznávacích značek vozidel.

XProtect Analytics LPR v obrazu z kamery automaticky rozpoznává poznávací značky. Údaje z poznávací značky jsou ověřovány v systému, kde jsou pro jednotlivé druhy a skupiny značek definovány patřičné události (například otevření výjezdové brány či alarm).

K dispozici je uživatelsky přívětivý XProtect Smart Client, který umožňuje rychlé vyhledání historických obrazových dat s danou poznávací značkou. Hledat lze nejen konkrétní poznávací značku, ale také podle jejího neúplného zadání, zadáním času či prostým procházením záznamů.

Zákazníci mohou XProtect Analytics využít více způsoby. V oblasti ubytování je možné hotelovým hostům nabídnout při objednávce ubytování rovnou i registraci poznávací značky jejich auta. Tím mají zajištěný snadný přístup na hotelové parkoviště, a to ještě dříve, než se přihlásí na recepci hotelu.

Provozovatelům parkovišť nabízí analýza poznávacích značek zlepšení služeb. Pravidelní zákazníci mohou zaplatit za parkování přes internet a zaregistrovat svoji poznávací značku. Při vjezdu na parkoviště se jim pak automaticky zvedne závora. Také operátorům nabízí systém identifikace značek možnost snadného dohledání určitých vozů. Případné řešení nehod je pak mnohem rychlejší.

Na čerpacích stanicích zamezují systémy rozpoznávání poznávacích značek krádežím a podvodům. Kamerový systém s XProtect Analytics LPR propojený na pokladní data vás upozorní, že nějaké auto odjelo bez zaplacení. Také okamžitě připraví obrazové záznamy potřebné pro předání případu policii a pro jeho rychlé vyřešení.

Analytický modul XProtect Analytics License Plate Recognition vyžaduje dohledový software XProtect ve verzi Corporate anebo Enterprise, podmínkou je také transakční server XProtect Transact.

Více informací lze získat na adrese www.milestone­sys.com či www.netcam.cz/pro­dukty/software-sprava-videa/poznavaci-znacky-uvod.php.