Hlavní navigace

Naveed Gill byl jmenován generálním ředitelem společnosti GTS international

[Tisková zpráva] Naveed Gill (44) přichází do společnosti GTS international po dlouhém působení v pozici generálního ředitele TISCALI Telekomunikace Česká republika, nejvýznamnější internetové firmy na místním trhu. Naveed Gill stál v čele firmy TISCALI od okamžiku jejího vstupu na český trh v únoru 2000 (tehdy jako dceřiná společnost nizozemské firmy World Online International) a úspěšně ji pozvedl z pozice subjektu prakticky neznámého na českém trhu do pozice nejvýznamnějšího poskytovatele internetových služeb a předního poskytovatele hlasových služeb pro firmy i domácnosti.

Sdílet

Během prvních tří let řízení firmy TISCALI se Naveedu Gillovi podařilo zvýšit roční obrat firmy z 50 milionů Kč na více než 650 milionů Kč. Firma byla jednou z prvních z celkem čtrnáctičlenné mezinárodní skupiny Tiscali Group, která dosáhla pozitivního zisku před zúročením, zdaněním, odpisy a amortizací (EBITDA).

Naveed Gill se narodil ve Velké Británii. Má velké zkušenosti s regionem střední a východní Evropy, jelikož v minulosti pracoval jako Country Sales Manager společnosti Xerox v České republice a později také ve Slovinsku jako Regional Industry Solutions Manager pro celou její divizi CEE (Střední a východní Evropa). Před svým působením v tomto regionu pracoval jako konzultant Unix u Program Product Services Limited, malé softwarové firmy ve Velké Británii, která se zaměřuje výhradně na vývoj softwaru pro společnosti Xerox a Sun Micro Systems. Ještě předtím působil jako technický poradce u firem Xerox International a Xerox UK.

Naveed Gill získal vzdělání ve skotském Aberdeenu. Vystudoval fyziku a matematiku, v rámci postgraduálního studia pak také informační inženýrství. Je ženatý a má jedno dítě. Mezi jeho záliby patří literatura, lyžování, jízda na koni, cyklistika a šachy. Kromě rodné angličtiny mluví francouzsky a domluví se italsky, slovinsky a česky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).