Hlavní navigace

Návrh řešení současné situace v ČT předložen Radě ČT

[Tisková zpráva] Generální ředitel ČT Jiří Janeček dnes předal sekretariátu Rady ČT Zprávu k personálnímu obsazení vrchního a programového ředitele ČT určenou pro jednání Rady ČT dne 21. února 2007.

Sdílet

Patnáctistránková zpráva, ve které generální ředitel navrhuje způsob řešení současné situace v managementu ČT v souvislosti s prohlášením pana Františka Lamberta ve věci jeho formálního členství v Lidových milicích, obsahuje mj. dvě nezávislé právní analýzy, vyjádření právníků a personálního útvaru České televize i osobní vyjádření Jiřího Janečka.

Generální ředitel v materiálu zdůrazňuje, že je povinen chránit důvěryhodnost a stabilitu České televize a nedopustit zpochybňování jejího postavení a působení v čase, který je vzhledem k nastávající digitalizaci, resp. určení způsobu jejího provedení znovu klíčový pro její další existenci. Jiří Janeček považuje za svou povinnost celou věc řešit v souladu se zákonem o České televizi a dalšími právními předpisy. Přitom ve zprávě navrhuje takové řešení, které bude přesvědčivé, právně jisté a nevystaví Českou televizi pod tlak pochybností, že je účelově ohýbán, popřípadě obcházen zákon.